Tajemství Googlu - funkce které neznáte

Tagy:  Google funkce, Google popis, Google funkce recenze, google a jeho funkce, vše o googlu, google, google knihy, google kalendář, lišta, google desktop, zprávy, igoogle

Sponzorované odkazy

Tajemství Googlu - funkce které neznáte

Když se řekne Google, většina lidí si představí internetový vyhledávač, někteří možná Gmail. Google je ale mnohem více! V tomto článku si představíme několik funkcí, které Google už dlouho poskytuje, ale čeští uživatelé si jich příliš nevšímají. Google disponuje bezmála desítkami funkcí, které nejsou v České Republice příliš známé. Vybral jsem ty nejzajímavější a pokusím se vám je v krátkosti popsat, aby jste je mohli začít snadno využívat i vy.

iGoogle

Tak jako například Seznam.cz a další vyhledávače nabízí možnost předělat si hlavní stranu podle svého, iGoogle nabízí mnohem větší tvůrčí možnosti. Google už nemusí být jen bílá plocha s vyhledávačem uprostřed. Nyní si můžete vytvořit dokonce několik stránek, s vzhledem i funkcemi přesně podle vás. Nahoře poté jen záložkami mezi těmito stránkami přepínáte. Po přihlášení se váš vyhledávač zobrazí kdekoliv na světě a můžete jej hned využívat.

Igoogle.cz

Google zprávy

Internet je zahlcen internetovými stránkami, které poskytují neuvěřitelně aktuální informace. Stáří takových informací může být jen několik minut! Málokdo ale ví, že Google ty nejaktuálnější a nejspolehlivější zprávy shromažďuje a nabídne tak čtenářům vše na jednom místě. Zprávy jsou rozděleny do jednotlivých sekcí jako například svět, domov, podnikání, sport a mnoho dalšího. Dokonce si můžete přidat jednu ze sekcí i vy. Nahoře je volba státu, stačí jeden klik a máte ty nejaktuálnější zprávy z libovolného státu na světě přímo v požadovaném jazyce.

Google zprávy

Google zprávyGoogle zprávy

Google knihy

Další službou Google je vyhledávač knih. Stačí napsat slovo, které vás zajímá nebo rovnou název knihy a zobrazí se výsledky. Po kliknutí na vámi hledanou knihu se zobrazí prakticky celá kniha ve formátu PDF a můžete si ji číst. Tyto knihy údajně slouží jen ke zjištění, zda máte zájem o koupi této knihy a tak je záměrně například jedna z dvaceti kapitol knihy nedostupná. V takovém případě jsou autorská práva v zcela v pořádku

Books.google.cz

Google knihyGoogle knihy

Google desktop

Jistě znáte postranní lištu na ploše. Touto funkcí disponuje Windows Vista a Windows 7. Pokud se vám, stejně jako mně tyto lišty nelíbí, máte možnost zkusit nainstalovat Google desktop, postranní lištu od Googlu. Stejně jako u Windows je i tady přidávat nebo naopak odstraňovat konkrétní aplikace. Podrobnější nastavení pro náročnější uživatele samozřejmě také nechybí. Můžete si tak vytvořit mocný nástroj, který vám pomůže sledovat všechny informace přímo na vaši ploše.

Desktop.google.cz

Google desktopGoogle desktop

Google kalendář

Někdo používá osobní organizátor, někdo různé programy v PC, někdo zase kalendář od Googlu. Po přihlášení ke svému emailu, máte možnost využívat interaktivní kalendář, který můžete měnit jak se vám zlíbí. Zobrazit můžete denní/týdenní/mě­síční kalendář, zkrátka který se vám nejvíce líbí. Vše je pěkně přehledné a vytvořené události lze snadno myší přetáhnout. Zkrátka vše, jak má být. Škoda jen, že tento kalendář si nemůžeme vzít do kapsy.

Google kalendář

Google kalendářGoogle kalendář

Závěrem

Doufám, že se vám některé představené služby budou hodit. Pokud vás zaujaly, určitě si dané funkce alespoň vyzkoušejte, Google své projekty dotáhne vždy zdárně do konce a jeho služby jsou opravdu kvalitní. Navíc je vše zcela zdarma, takže je můžu jedině doporučit.

Článek Tajemství Googlu - funkce které neznáte byl publikován 28. září 2010 v 06.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...