Adobe Photoshop CS3

Tagy:  Adobe, Adobe hotoshop download, Adobe Photoshop CS3, Adobe Photoshop CS2, www.adobe.com

Sponzorované odkazy

Adobe Photoshop CS3

Adobe Photoshop CS3 úvod

Adobe Photoshop. Tento název je většině lidem pracující s bitmapovou grafikou notoricky známý. Photoshop již dospěl do své desáté verze nesoucí název CS3. Shrňmě si nové vlastnosti.

Tak co máme nového?

Po nekomplikované instalaci vás jako první uvítá pracovní plocha, takže začneme se seznamem změn u ní.

Zásadní novinkou je možnost ukládat palety do „doků“, což není nic jiného, než lišty po pravé a levé straně. Palety se snadno dají v „docích“ přesouvat a definovat jejich rozměry, atd. Veškeré „doky“ lze samozřejmě také minimalizovat, rozevírat a jinak modifikovat. Pro někoho bude nezvyklé uspořádání nástrojů v jednom sloupci, naštěstí lze tuto „vychytávku“ vypnout a vrátit se zpět ke dvouslotovému panelu nástrojů. V horní liště je nové tlačítko s názvem Workspace, umožňující rychle a snadno změnit vzhled a rozložení pracovní plochy podle aktuální práce.

Změny v Nástrojích pro výběr

Zde se mnoho změn neudálo, pouze přibyl jeden užitečný nástroj kombinující kouzelnou hůlku a magnetické laso s názvem Quick Selection Tool. A pro práci s výběrem je tu ještě jeden menší zlepšovák nesoucí označení Refine Edge. Již z názvu je patrné, že půjde změny v různých hloubkách co se týče zaostřování, rozostření, rozšiřování, apod.

Photoshop-Pracovní plochaPhotoshop-Pracovní plocha

Změny v Automatickém zarovnávání a Prolínání vrstev

Stejně jako v Nástrojích pro výběr, tak i zde přibyly 2 nové funkce. Jsou to Auto – Align Layers a Auto – Blend Layers. Oba nástroje slouží k částečnému nebo i úplnému prolínání a překrývání dvou nebo více vrstev.

Změny ve Filtrech

Smart filtry. To je hlavní a zásadní novinka v této sekci. Hlavní výhodou Smart filtrů je jejich nedestruktivnost při použití. Filtry se chovají naprosto stejně jako vrstvy, takže máte k dispozice zapínání a vypínání zobrazení, nastavení používaných filtrů, atd.

A to je všechno?

Ještě je tu pár nástrojů o kterých jenom ve zkratce, neboť nepřinášejí žádnou zásadní změnu…

Úprava nástroje Black and White
Můžete vkládat 3D objekty
Úprava nástroje Curves
Implementována funkce pro export obrázků do formátu Zoomify
Lze importovat obrázky z video souborů

Hodnocení

Photoshop CS3 není třeba hodnotit pomocí kladů a záporů, neboť jde o specializovaný nástroj, který je pro naprostou většinu uživatelů zbytečný. Pro uživatele ovšem přináší několik velmi dobrých nástrojů pro zvýšení efektivnosti a pohodlí při práci. Každý také ocení rychlejší odezvu programu v porovnání s CS2 verzí. Pro profesionály povinnnost, ostatním mohu doporučit například skvělý freeware grafický editor Gimp nabízející podobné možnosti…

Adobe Photoshop CS3 trial ke stažení zde:
Adobe Photoshop CS3 download

Koupit Adobe Photoshop CS3 – světově nejlepší grafický bitmapový editor 

Článek Adobe Photoshop CS3 byl publikován 14. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...