Poradíme Vám, jak najít brigádu na internetu

Tagy:  brigáda, práce, prace.cz, e-brigada.cz, zaměstnání, zamestnani.cz, sprace.cz, práce na prázdniny, online, brigáda online

Sponzorované odkazy

Poradíme Vám, jak najít brigádu na internetu

Pro studenty právě začali tak dlouho očekávané dvouměsíční prázdniny – skoro jediné dva měsíce, kdy si student může pořádně vydělat. Pokud tedy najde brigádu. Ať už jednorázovky nebo pomoc v obchodě, podíváme se spolu, kde práci hledat online.

Úvod

Internet je plný stránek, kde zaměstnavatelé vyvěšují nabídky práce, brigád a výpomocí. A věřte, že bude těžké najít to pravé. Objevuje se hodně nabídek na stejnou práci, samozřejmě ani zde se nevyhneme nějakému tomu podvodu či pochybné nabídce.

Tip: Zvládat práci i studium může být často nadlidský úkol. Pokud nic nestíháte, podívejte se na službu vypracování bakalářské práce, která je naprosto anonymní a ušetří vám mnoho času.

Pár příkladů často hledaných pozic:

Prodej předmětů

Na tuto práci narazíte opravdu často. Výhodou je, že Vám stačí jedna schůzka se zaměstnavatelem – dostanete instrukce a balíček předmětů, které pak prodáváte ve svém městě. Podle množství, které prodáte, se odvíjí vaše výplata.

Doučování

Také nabídky objevované mnohokrát. Ať už doučování z angličtiny, němčiny, češtiny, matematiky, většinou řízené přes Skype.

Programátoři/web­designéři

Čas od času objeví poptávka po nějakém PHP programátorovi, webdesignérovi atd. Na tyto brigády se většinou chytí více lidí. Pak jen čekat, kdo postoupí do dalšího kola.

Dotazníky

Poměrně často firmy hledají dobrovolníky, kteří by ve svém městě zastavovali lidi a prováděli nejrůznější ankety. Plat se zase řídí podle kusů vyplněných dotazníků.

Populární jsou samozřejmě také brigády v zahraničí.

A kde tedy hledat jednotlivé brigády?

Práce.cz

Jeden z nejstarších a nejrozšířenějších portálů zabývajících se poptávkou a nabídkou práce. Existuje od roku 1996 a momentálně obsahuje více než 30 000 pracovních nabídek. No to by v tom byl čert, aby si každý nevybral.

Když si založíte svůj účet, otevřou se Vám nové možnosti. Díky jednoduchému rozhraní máte možnost vytvořit si svůj životopis a dát mu osobitý vzhled (osobitý v rámci možností – máte na výběr z 6 možností pozadí životopisu).

Po sepsání svého životopisu a jeho následné aktivaci jste zařazení do seznamu zveřejněných „CV“ a zaměstnavatelé si Vás mohou najít.

Pokud nechcete čekat a ani denně procházet nabídky práce, jestli se náhodou neobjevilo něco nového, nabízí se možnost vytvořit si pracovního agenta. Uvedete všemožná kritéria a agent za Vás bude procházet nabídky prací a filtrovat pouze ty, které vyhovují Vámi uvedeným požadavkům.

Další možností je „Porovnání platů“, která Vám pomůže zjistit, jak blízko nebo daleko od průměrného platu ve vaší branži se pohybujete. Dále také poradí, o jakou výši si máte říct při pracovním pohovoru.

prace.czprace.cz

Zamestnani.cz

Mladší stránka, existující od roku 2002. Princip je víceméně stejný, jako u všech ostatních stránek s tímto zaměřením.

Bez přihlášení můžete anonymně procházet nabídky firem. Teprve po registraci se otevře možnost nahlédnout do firemních kontaktních údajů, vyvěsit své inzeráty nebo vytvořit svůj životopis klidně i s profilovou fotkou.

Server zamestnani.cz Vám ukazuje i volná místa svých sponzorů, jednoduše se tedy můžete poohlédnout po práci, například u firmy Zentiva.

zamestnani.czzamestnani.cz

E-brigady.cz

E-brigady.cz je stránka, jak z názvů vyplývá, zaměřená čistě na brigády a přivýdělky – její personál nabídek je proto o poznání užší, aktuálně kolem 200 pracovních míst. Stránka je dceřiným projektem portálu Seminarky.cz, který je mezi studenty jistě už dobře známý. Server své návštěvníky i informuje o zjištěných podvodech v nabídkách práce.

e-brigada.cze-brigada.cz

Sprace.cz

Další stránka internetového magnáta – multifunkčního portálu Seznam.cz. Umíme si tedy představit, že popularita tohoto projektu už je předem zařízená. Pokud již u Seznamu vlastníte e-mail, nemusíte procházet ani žádnou složitou registrací. Přihlásíte se jednoduše skrze něj. Server Sprace.cz momentálně poskytuje přes 20 000 pracovních nabídek.

Stránka Vám nabídne i jakési „top zaměstnavatele“, doporučí personální agenturu a poskytne obsáhlou nápovědu, co se týče vytvoření životopisu, atd.

sprace.czsprace.cz

Závěr

Stránek, které na internetu nabízejí brigády je opravdu hodně. Všechny běží na stejném principu a na většině se opakují i pracovní nabídky. Najít brigádu online chce jistou dávku trpělivosti, každopádně ale přeji všem hodně úspěchu v jejím hledání a pak i v práci.

Článek Poradíme Vám, jak najít brigádu na internetu byl publikován 15. července 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Martin Štěpánek. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...