Novinky společnosti Google a jejich budoucnost

Tagy:  Google, Google a jeho budoucnost, Google+ a facebook, Google music beta, článel o Googlu, vše o Googlu, co chystá Google, Google a jeho konkurence

Novinky společnosti Google a jejich budoucnost

Gigantická společnost google představila v uplynulých týdnech několik nových a velice nadějných služeb. Vytvořila tak bouřlivé diskuze, jak se těmto novým nápadům v budoucnu povede. Po úspěšném uvedení vyhledávače a emailového účtu gmail má šanci na další velké výhry. V následujícím článku si tedy ty nejzajímavější služby představíme a podíváme se, jaké mají šance na úspěch.

Vyhledáváč googleVyhledáváč google

Google+

Jedním z největších překvapení součastnosti je beze sporu nová sociální síť Google+. Je to již třetí pokus googlu, vytvořit skutečnou konkurenci pro facebook. Ikdyž je služba google+ teprve po prvním měsíci beta testování, nasbírala již neuvěřitelných 20 milionů uživatelů. Srovnání přibývajících zákazníků oproti největším rivalům můžete vidět na obrázku níže. Podle stávajících uživatelů i drtivé většiny kritiků má právě google+ velice slušné vyhlídky. Hlavními přednostmi této moderní sociální sítě jsou tzv. kruhy, které umožňují třídění všech přátel do přehledných skupin a následné sdílení příspěvků jen s určitými skupinami. Návštěvníci jistě nepohrdnou ani hromadným chatem pro více osob a možností posílání souborů skrze něj. Samozřejmostí je kvalitní a stabilní provedení bez jakkývkoliv reklam. Podle nových informací přibude v této nové službě ještě velké množství novinek jako jsou třeba herní aplikace. V současné době je tato služba dostupná pouze na pozvánky od stávajích uživatelů. Zároveň se mohou po dobu beta testingu zaregistrovat pouze osoby starší 18ti let. Na tuto skutečnost samozřejmě začal rychle reagovat facebook, který ztratil svůj monopol na trhu sociálních sítí. Nejdříve vytvořil ve spolupráci se službou skype videohovory, kvůli kterým je ale třeba instalovat speciální pluginy. Také vypsal finanční odměny na jakkékoliv nalezené chyby, které lidé oznámí. Do budoucna zároveň chystá také několik vylepšení, aby si stávající nespokojené zákazníky udržel.

Google music beta

Google se zároveň snaží ovládnout užívání hudby a tak vyvinul online knihovnu, na kterou si může každý náhrat své oblíbené alba ve vysoké kvalitě a následně je oddkukoliv poslouchat online. Smyslem této funkce je tedy mít svou hudbu k dispozici kdekoliv a kdykoliv, ať už se chcete připojit z pc, mobilu či tabletu. To vše funguje v přehledném systému. Jednotlivé písničky jsou rozděleny dle alb, interpretů a dalších parametrů, podle kterých si přejete svou oblíbenou hudbu rozdělit. Samozřejmostí je vyhledávání konkrétních písniček a další základní funkce ovládající přehrávání. Nahrávání vaší hudby funguje prostřednictvím aplikace, kterou je třeba si nejdříve stáhnout a nainstalovat. A protože se jedná o upload ve vysoké kvalitě, první nahrávání několika desítek či stovek písniček může trvat i několik hodin. Záleží na rychlosti vašeho internetového připojení. Je třeba také podotknout, že tato služba je také v beta testingu a momentálně je dostupná pouze pro občany žijících v USA. Na internetu se již ale objevily první neoficiální návody, jak tuto skutečnost obejít.

Page speed Service

Další novou a velmi zajímavou službou googlu je page speed service, který nabízí zrychlení vašich webových stránek. Stačí se registroval a přesměrovat DNS na google. Google následně analyzuje kod webu a upraví ho právě způsobem, který povede k výraznému zrychlení. Dále google zpřístupní vaše stránky na serverech google, kde budou k dispozici koncovým uživatelům. Podle zdroje IDG news service to může činit neuvěřitelných 25–60%.

Shrnutí

Google spustil řadu moderních služeb, které mají slušnou šanci se ujmout. To jak si tyto novinky skutečně povedou ukáže jen čas, ale již teď je jasné, že to bude ještě velká bitva mezi googlem a dalšími gigantickými společnostmi jako je Microsoft, Apple a o něco menší facebook. Ikdyž by google neuspěl, již nyní vyvolal obavy v řadách konkurence, která musí nutně své služby zlepšovat a tak pro koncové uživatele je již nyní existence těchto služeb určitou výhrou.

Článek Novinky společnosti Google a jejich budoucnost byl publikován 26. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...