Google Finance - Internetový portál nejen pro investory

Tagy:  google, finance, investice, akcie, dividendy, stock, analýzy, informace

Google Finance - Internetový portál nejen pro investory

Celosvětová ekonomika si nestojí nejlépe, velké propady doznaly akciové trhy snad z celého světa. Tyto trhy také jsou místem, kde můžeme nalézt zřejmě největší počet aktivních investorů. Co ale dělí investory na úspěšné a neúspěšné? Že by ti úspěšní měli nějaké nástroje navíc? Dnes si o takovém nástroji povíme, o kvalitním informačním nástroji dostupném zcela ZDARMA.

Záruka se nekoná

Žádný nástroj, alespoň se investování na akciových trzích týká, není všemocný a nedokáže z obyčejného člověka s trochou peněz za krátkou dobu udělat boháče. Takto to skutečně nefunguje.

Řada nástrojů, především těch informačních, však výrazným způsobem pomáhá vytvořit si přehled o dění pravě daného instrumentu, takže zkušený investor dokáže s jistou pravděpodobností posoudit, zda se kurz bude pohybovat a jakým směrem.

Ale vždy musíme počítat s tím, že nikdo není neomylný a trh je mnohdy nevyzpytatelný, takže ani nebelepší zdroje a informátoři nemohou dát záruku zisku.

Nástroj giganta Google

Tou službou/nástrojem, která má “sílu” pomáhat investorům do nejen cenných papírů,
je počin gigantické společnosti podnikající v oblasti internetu. Ano, řeč je o společnosti Google a jeho Google Finance.

Google FinanceGoogle Finance

Tento počin je přístupný zcela veřejně a zdarma k užívání, získávání informací a analyzování jednotlivých investičních instrumentů. K tomu se však dostaneme později.

Je potřeba ještě zmínit, že registrací Google účtu (Google Apps) je dotyčný registrován i k používání účtu na právě popisované službě, takže si tam může například vytvářet vlastní portfolio akcií a sledovat tak jejich vývoj v reálném čase.

Google Finance – titulní stránkaGoogle Finance – titulní stránka

Analýzy a zprávy akcií

Orientovat se ve webovém rozhraní Google Finance není nic obtížného, bez problémů to zvládné každý. Jen je třeba dodat, že jsou stránky dostupné primárně v anglickém jazyce, pro překlad do jazyka českého je potřeba využít například nějaký modul prohlížeče.

Akcie si můžeme například podle položky Stock sceener, umístěné v pravém menu, vyfiltrovat podle sektoru produkce, a následně třeba dle výše ročního dividendového výnosu. To je jedna z možnosti takřa stálého příjmu z akcií, dividendy.

seřazení dle výnosu z dividendseřazení dle výnosu z dividend

Jakmile už máme své sestavené portfolio, není problém rozevřít si informace o každé akcii zvlášť.Získáváme hodnoty kurzů, velikosti objemů obchodů, prodejní/nákupní ceny atd. Dokonce zde můžeme užívat z více jak 10 technických ukazatelů, které jsou vždy aktuální a zobrazují se přímo v grafu, případně pod ním. Ty pak mohou předurčovat následující vývoj zvolené akcie.

použití technické analýzypoužití technické analýzy

Fundamentální analýzy finančních společností a makléřů se nachází hned vpravo od grafu,seřazené podle aktuálnosti.

Google Finance pomůže k penězům?

Investování na například akciových trzích potřebuje nejen notnou dávku odvahy, ale předem silnou psychickou odolnost a velký vstupní kapitál. Google Finance se snaží obsáhnout do svého portfolia co nejvíce akcií i se svými aktuálními grafy a informacemi, ale samozřejmě není možné toto vše zvládnout. Například o akciích Unipetrol nám podá pouze několik základních informací, případně souvisejících odkazů.

Pokud ale chceme na akciích skutečně něco vydělat, případně se obchodování s nimi živit, neměli bychom zůstat pouze na českém trhu, ale měli bychom své transakce směřovat do zahraničí.

Článek Google Finance - Internetový portál nejen pro investory byl publikován 22. října 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Jak správně psát email - zásady a chyby
  6. Jak zálohovat poštu? O e-maily lze i dnes snadno přijít...
  7. Účetnictví snadno a rychle – Stačí správný program
  8. Scio testy online zdarma - kde je hledat?
  9. Předpověď počasí na internetu - Vybíráme nejlepší služby
  10. Výběr nejlepších online překladačů - který z nich poslouží nejlépe?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!