Google Finance - Internetový portál nejen pro investory

Tagy:  google, finance, investice, akcie, dividendy, stock, analýzy, informace

Google Finance - Internetový portál nejen pro investory

Celosvětová ekonomika si nestojí nejlépe, velké propady doznaly akciové trhy snad z celého světa. Tyto trhy také jsou místem, kde můžeme nalézt zřejmě největší počet aktivních investorů. Co ale dělí investory na úspěšné a neúspěšné? Že by ti úspěšní měli nějaké nástroje navíc? Dnes si o takovém nástroji povíme, o kvalitním informačním nástroji dostupném zcela ZDARMA.

Záruka se nekoná

Žádný nástroj, alespoň se investování na akciových trzích týká, není všemocný a nedokáže z obyčejného člověka s trochou peněz za krátkou dobu udělat boháče. Takto to skutečně nefunguje.

Řada nástrojů, především těch informačních, však výrazným způsobem pomáhá vytvořit si přehled o dění pravě daného instrumentu, takže zkušený investor dokáže s jistou pravděpodobností posoudit, zda se kurz bude pohybovat a jakým směrem.

Ale vždy musíme počítat s tím, že nikdo není neomylný a trh je mnohdy nevyzpytatelný, takže ani nebelepší zdroje a informátoři nemohou dát záruku zisku.

Nástroj giganta Google

Tou službou/nástrojem, která má “sílu” pomáhat investorům do nejen cenných papírů,
je počin gigantické společnosti podnikající v oblasti internetu. Ano, řeč je o společnosti Google a jeho Google Finance.

Google Finance

Google Finance

Tento počin je přístupný zcela veřejně a zdarma k užívání, získávání informací a analyzování jednotlivých investičních instrumentů. K tomu se však dostaneme později.

Je potřeba ještě zmínit, že registrací Google účtu (Google Apps) je dotyčný registrován i k používání účtu na právě popisované službě, takže si tam může například vytvářet vlastní portfolio akcií a sledovat tak jejich vývoj v reálném čase.

Google Finance – titulní stránka

Google Finance – titulní stránka

Analýzy a zprávy akcií

Orientovat se ve webovém rozhraní Google Finance není nic obtížného, bez problémů to zvládné každý. Jen je třeba dodat, že jsou stránky dostupné primárně v anglickém jazyce, pro překlad do jazyka českého je potřeba využít například nějaký modul prohlížeče.

Akcie si můžeme například podle položky Stock sceener, umístěné v pravém menu, vyfiltrovat podle sektoru produkce, a následně třeba dle výše ročního dividendového výnosu. To je jedna z možnosti takřa stálého příjmu z akcií, dividendy.

seřazení dle výnosu z dividend

seřazení dle výnosu z dividend

Jakmile už máme své sestavené portfolio, není problém rozevřít si informace o každé akcii zvlášť.Získáváme hodnoty kurzů, velikosti objemů obchodů, prodejní/nákupní ceny atd. Dokonce zde můžeme užívat z více jak 10 technických ukazatelů, které jsou vždy aktuální a zobrazují se přímo v grafu, případně pod ním. Ty pak mohou předurčovat následující vývoj zvolené akcie.

použití technické analýzy

použití technické analýzy

Fundamentální analýzy finančních společností a makléřů se nachází hned vpravo od grafu,seřazené podle aktuálnosti.

Google Finance pomůže k penězům?

Investování na například akciových trzích potřebuje nejen notnou dávku odvahy, ale předem silnou psychickou odolnost a velký vstupní kapitál. Google Finance se snaží obsáhnout do svého portfolia co nejvíce akcií i se svými aktuálními grafy a informacemi, ale samozřejmě není možné toto vše zvládnout. Například o akciích Unipetrol nám podá pouze několik základních informací, případně souvisejících odkazů.

Pokud ale chceme na akciích skutečně něco vydělat, případně se obchodování s nimi živit, neměli bychom zůstat pouze na českém trhu, ale měli bychom své transakce směřovat do zahraničí.

Článek Google Finance - Internetový portál nejen pro investory byl publikován 22. října 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Jak správně psát email - zásady a chyby

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!