Spybot search & destroy

Tagy:  Spyboot, Spybot, Spy bot

Sponzorované odkazy

Spybot search & destroy

Spybot Search & Destroy úvod

Jsou programy, o kterých by jste neřekli že je někdy budete potřebovat, když tu se náhle vyskytne problém a právě ten program do kterého by jste to neřekli vám od problému pomůže. I to je případ programu Spybot – Search & Destroy – jeden z nejlepších především antispyware nástrojů.

Spybot je šířen jako freeware (zdarma) a přesto není ochuzen o žádnou podstatnou část. Program se dělí na 3 základní moduly: samotné scanovací jádro, realtime štít a ochrana prohlížeče.

Spybot – Průběh scanuSpybot – Průběh scanu

Scanování

Spybot má vlastní poměrně účinný engine, který umí naleznout obrovské množství nejen spyware, ale i adware, wormů, keyloggerů či softwaru jenž se tváří jako legitimní, ale není. Všechny nalezené problémy také umí bez větších problémů odstranit, a pokud je neřád zalezlý v paměti, Spybot provede druhý scan ještě před spuštěním Windows, kdy havěť není aktivní. Vyhledávání je zároveň svižné a pohybuje se okolo 20 minutek.

Realtime štít

Spybot je tato funkce pojmenována Tea Timer a jde o komplexní ochranu všech systémových nastavení. Tento modul je plně interaktivní a tak je doporučen zkušenějším uživatelům, neboť neustále je třeba povolovat nebo zakazovat změny v registrech, spouštěné programy, služby, atd. Pokud vám interakce nedělá problémy, získáte plnou kontrolu nad vším co se v PC děje.

Imunizace

Pod tímto pro mnoho lidí neznámým pojmem se rozumí trvalé změny v nastaveních internetových prohlížečů. Díky těmto změnám se váš prohlížeč stane bezpečnější a méně náchylný na infikování havětí. Pokud se rozhodnete Spybot používat, tak tuto funkci určitě povolte.

Spybot – Imunizování systémuSpybot – Imunizování systému

Specialitky navíc

Toto ovšem není všechno a Spybot obsahuje i několik doplňkových nicméně užitečných věcí o kterých jen ve zkratce. Patří mezi ně Plánovač, Skiny, Seznamy ActiveX prvků, Práce s BHO prvky a homepage, Pokročilé úpravy Internet Explorer, Ladění .hosts souboru, Seznamy procesů, Mazání neplatných registrů, Úprava programů po spuštění a odinstalátor programů.

Za ty prachy…

Neberte to… Abychom se pochopili – Spybot je ve své kategorii špičkový produkt kterému dokáže konkurovat asi jen Spyware Terminator, jenž nabízí líbivější grafické pracovní prostředí a přívětivější realtime ochranu. Spybot naopak má širší záběr a zastane práci více programů, pokud se rozhodnete využívat jeho méně známých součástí… Ať tak či tak nešlápnete vedle, pokud zvolíte jeden ze dvou jmenovaných produktů… Oba jsou česky a zdarma. To se vyplatí, ne?

Hodnocení programu : 88%

Spybot Search & Destroy freeware ke stažení zde:
Spybot Search & Destroy download

Článek Spybot search & destroy byl publikován 22. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...