Google ruší několik neúspěšných služeb, které to jsou?

Tagy:  google, wave, knol, aardvark, google labs, google timeline, služby,

Google ruší několik neúspěšných služeb, které to jsou?

Google Inc. je obrovská a velice prosperující společnost. Ale i takové obrovské společnosti občas udělají chybu a své peníze investují do špatných projektů.

Sice tady mluvíme o statisících nebo milionech zbytečně investovaných dolarů, ale v měřítku tak obrovské společnosti jako je Google, to není až tak velká tragédie. Řeč je o nedávném zrušení několika neúspěšných projektech, celkem se jedná o 22 služeb. V tomto článku se podíváme na ty „nejdůležitější“.

Google se snaží držet krok s moderními trendy a pomalu vytváří komplexní balík služeb pro uživatele, aby nemuseli sahat po jiných řešeních než od Googlu. To se bohužel společnosti občas nevyplácí. Google nepřekypuje nápady, a tak čas od času zkopíruje nějakou tu úspěšnou službu (Google Buzz alias Twitter, Google+ alias Facebook…). Již několikrát zmíněný gigant sice dokáže zkopírovanou službu o mnohé vylepšit a přivést ji tak téměř k dokonalosti, ovšem tu nejdůležitější část nezvládá. Tou je získání aktivních uživatelů, respektive přetáhnout uživatele od konkurence.

Výběr z 22 zrušených služeb:

Google Wave

Asi největší letos zrušenou službou je Google Wave. Tato služba vznikla zhruba v polovině roku 2009 a již v srpnu 2010 byl pozastaven její vývoj. Nutno podotknout, že internetoví odborníci této službě předvídali velký úspěch, což se nepotvrdilo. Mnoho lidí dodnes ani moc netuší, co to Google Wave je.

Samotní tvůrci o Wave hovoří jako o e-mailu verze 2.0. Takhle by asi vypadal email, kdyby byl vynalezen až dnes. Wave obsahuje prvky hlavně z emailu, ale také prvky z internetových diskuzí, fór, blogů a tak dále. Google Wave bude zrušeno z důvodu nezájmu uživatelů.

Ukázka služby Google WaveUkázka služby Google Wave

Google Knol

Tuto službu jsem poměrně dlouho sledoval. Upřímně řečeno, už když spatřilo světlo světa, tak mě osobně bylo poměrně jasné, že je odsouzena k zániku.

Knol měla být velká všeobecná encyklopedie. Měla být psána pouze odbornou veřejností, což byl plus oproti Wikipedii. Ale Knol se od svého vzniku v roce 2007 potýkal s nezájmem jak ze strany uživatelů internetu, tak i ze strany odborných autorů.

Ukázka služby Google KnolUkázka služby Google Knol

Google Timeline

Google Timelime měl za úkol zobrazit výsledky vyhledávání na přehledné ose. Fungovalo to tak, že jste zadali například jméno nějakého významného člověka a vám se zobrazila časová osa, na které bylo graficky zakresleno množství výsledků z různých let.

Výsledky vyhledávání byly rozděleny vzestupně podle let. Lepší představu o Google Timeline si uděláte podle obrázku níže.

Ukázka služby Google TimelineUkázka služby Google Timeline

Aardvark

Aardvark byl původně samostatnou službou, kterou Google počátkem roku 2010 koupil. Jednalo se o jakési fórum, kde lidé pokládali odborné otázky a odborníci z oboru se na ně snažili odpovědět.

Proč tedy tato služba končí? Když Google koupil Aardvark, objevily se spekulace, že tuto službu kupuje jen kvůli talentovaným lidem, kteří pro daný počin pracují. Tyto spekulace se naplnily.

Ukázka služby AardvarkUkázka služby Aardvark

Google Labs

Počítačové a internetové nadšence zřejmě nejvíce zklame zrušení Google Labs. Tato služba zveřejňovala experimentální projekty, které Google vyvíjel.

Uživatelé tak mohli sledovat, jakým způsobem Google vyvíjí své služby a také mohli do tohoto procesu zasáhnout. Lidé si mohli v Google Labs „hrát“ a následně zasílat zpětnou vazbu Googlu.

Takhle vypadaly Google LabsTakhle vypadaly Google Labs

Článek Google ruší několik neúspěšných služeb, které to jsou? byl publikován 14. prosince 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Adam Beránek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Moderní domácnost je SMART
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!