Diskuse ke článku Revoluční zákon - Čeká nás cenzura internetu?

demence

Napsal/a: NickAss

Přidáno: 07.01.2012 19.34

Odpovědět

Co to jako ma bejt za zakon uplna hovadina at mi jeste zakazou otevrit prohlizc debilove internet celej je jedno velky piratstvi at si to ty tlamy trochu uvedomujou ze v americe maj penize na vsechno ale jak maj na to prijit cesi za slusnej internet platime takovech penez a uz vidim jak si vsichni budou vsechno kupovat jen za blby windowse chtej 2 500 kde asi mame my normalni lidi sebrat penize ale to je uplne ze vsim kdyz jim vadi piratstvi tak at si udelaj na urcitym softwaru poradnou ochranu prolomit brany ke hram by dokazal i 10 lety kluk kdyby mu to nekdo vysvetlil jestli se chtej takle zacenzurovat internet tak sem zvedavej kdo ho bude pouzivat protoze v tydle dobe je vicemene piratstvi kdyby se ratsi zajimali o virusy a pomohli chranit pocitace toto je proste podle miho nesmysl

RE: demence

Dragonborn

Odpovědět

Normální lidi pracujou. Za to se dostávaj peníze. Je pravda, že pracující neutrácej tolik za hry, ale to je asi proto, že člověk kterej pracuje na to nemá tolik času. A on internet neni jen o hrách, cenzura je nebezpečná hlavně kvůli informacím, který se na internetu ovlivňujou nejhůř – pokud ten pošahanej zákon neschválej.

re

Napsal/a: Dragonborn

Přidáno: 12.01.2012 17.20

Odpovědět

Normální lidi pracujou. Za to se dostávaj peníze. Je pravda, že pracující neutrácej tolik za hry, ale to je asi proto, že člověk kterej pracuje na to nemá tolik času. A on internet neni jen o hrách, cenzura je nebezpečná hlavně kvůli informacím, který se na internetu ovlivňujou nejhůř – pokud ten pošahanej zákon neschválej.

To je mi článek

Napsal/a: 88/7

Přidáno: 14.01.2012 14.30

Odpovědět

SOPA nemůže „vymazat“ stránku z Internetu. Mechanismus, který SOPA navrhuje, počítá s tím, že DNS servery poskytovatelů připojení budou blokovat či upravovat odpovědi na DNS dotazy na ony zlé weby. Pokud tedy website „piratskastran­ka.org“ běžící na IP 1.2.3.4 začne poskytovat nežádoucí obsah, poskytovatel připojení bude muset své DNS nastavit tak, aby nevrátily skutečnou IP adresu tohoto webu. Je třeba si uvědomit, že právě takováto cílená manipulace s DNS záznamy na straně ISP představuje bezpečnostní riziko.

Co se týče vlivu zákona mimo území Spojených Států, nejvíce by mohl postihnout zahraniční weby, jejichž návštěvníci pocházejí z velké části z USA. Pokud by SOPA začala takové weby blokovat, jistě by se to projevilo na zisku. Ti z nás, co nežijí v USA jí nijak výrazně nepocítí.

SOPA v principu nic nezachrání. Používat zahraniční DNS servery (klidně i přes VPN) či servery vlastní zakázané zatím není a kdo bude chtít, minimálně na zahraniční weby, co SOPA „zablacklistuje“ se stejně dostane.

(Mimochodem, odkazovat v článku na petici, kterou mohou podepsat jen občané Spojených Států Amerických mi nepřijde právě šťastné. Resp. podepsat ji může kdekdo, ale jen američtí občané se „počítají“)

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!