Diskuse ke článku Návody: Jak si zdarma vytvořit PC s operačním systémem Linux?

Návody: Jak si zdarma vytvořit PC s operačním systémem Linux?

Napsal/a: luboš

Přidáno: 19.01.2012 10.08

Odpovědět

Ahoj,jen dodám že přes vitruální stroj jde nainstalovat většina op.systémů ale má to své limity(musíte mít dostatečnou zásobu ramky,jsou problémy s připojováním exter.disků,flašek atd)je to jen na nejzákladnější seznámení se systémem.já bych osobně doporučoval si stáhnout tu konkrétní linuxovou distribuci jako cdlive nebo dvdlive edici-vypálit a pak ji nastartovat v live modu při startu pc(nic nemusíte instalovat jen při startu systému zvolíte volbu live)je to daleko lepší než ji provozovat přes virtualbox. Další volbou(u ubuntu)je možnost systém nainstalovat přes program wubi,který je součástí každe ubuntu edice(dvd se systémem,nebo si ho stáhnete ze stránek ubuntu-wiki kde máte i návod k instalaci) takto se dá ubuntu nainstalovat přímo do systému windows a pak když ho nechcete tak ho jednoduše(přes správce programů ve windows) odinstalujete(u­buntu).Ale je to jen na vyzkoušení systému,v žádném případě to nanahradí instalaci linuxu na hardisk,ale je to lepší volba než ubuntu provozovat přes virtualbox(nebere tolik syst.prostředků)

RE: Návody: Jak si zdarma vytvořit PC s operačním systémem Linux?

luboš

Odpovědět

livecd nebo live dvd třeba používám k uskutečnění internetových plateb přes banku(nezanechává po sobě žádné „stopy“ pro případného utočníka,že používáte internetové bankovnictví,dále jsem se několikrát přes live cd nebo dvd linuxu dostal na soubory windows,na které se přes poškozené windowsy nedalo dostat a tím jsem zamezil strátě dat).prostě možností použití linuxu obecně je více.

RE: RE: Návody: Jak si zdarma vytvořit PC s operačním systémem Linux?

Myschak1968

Odpovědět

Pro záchranu dat z pc,který měl poškozený OS jsem liveCD také použil,ale odinstalovat Linux(Ubuntu,Ku­buntu)není tak jednoduché.Při instalaci si totiž nový OS zavede svoje spouštěcí soubory a po odinstalování je zase smaže bez náhrady(ani wubi nepomůže) a je nutno Win spouštěcí soubor opravit z instalačního dis­ku.

popis

Napsal/a: em

Přidáno: 22.01.2012 18.36

Odpovědět

Nak tam neni popsano, co to je daemon tools

RE: popis

luboš

Odpovědět

DAEMON Tools je emulátor virtuálních CD a DVD mechanik. … DAEMON Tools dokáže vytvořit celkem 4 virtuální mechaniky.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Smajlíci
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!