Google nákupy - Češi si zatím zvykají

Tagy:  Google, nákupy, heureka, levné nakupování, vyhledávač cen

Google nákupy - Češi si zatím zvykají

Znáte Google nákupy? Použili jste tuto službu někdy k praktickým účelům? Google nákupy byly před pár měsíci v tichosti spuštěny i v Česku a čeští uživatelé internetu si tuto novou službu od Google musí ještě nechat dostat “pod kůži”.

Domovská stránka Google nákupůDomovská stránka Google nákupů

Jak už název vypovídá, Google nákupy je služba od Google, která vám** pomůže při nákupech čehokoli** přes internet. Podobně jako v případě konkurenta Heureka.cz do vyhledávání zadáte produkt, který chcete koupit, a porovnávač cen vám zobrazí daný produkt z různých e-shopů. Vy pak je vybíráte podle ceny, která vám nejvíce vyhovuje.

Absence hodnocení obchodů – zásadní nedostatek

Nasnadě je porovnávání mezi Google nákupy a Heurekou. Google nákupy sází na kvalitu vyhledávání produktů, kterou má ostatně na velmi vysoké úrovni. Heureka zase sází na image a na hodnocení e-shopů. Tímto se dostáváme k zásadnímu nedostatku Google nákupů – chybí hodnocení e-shopů. Absence této zásadní funkce poměrně sráží míru použitelnosti Google nákupů. Nutno podotknout, že Google nákupy jsou v beta verzi, takže se možná dočkáme přidání této funkce.

Zobrazení produktůZobrazení produktů

Použitelnost Google nákupů

Vyhledávání zboží v Google nákupech je velice jednoduché. Na hlavní stránce je zobrazeno pouze vyhledávací pole a pár tipů pro vyhledávání, takže vše je naprosto přehledné. Stačí pouze zadat požadovaný produkt do vyhledávání a Google si s tím poradí. Po zobrazení výsledků máte několik možností, jak dál. Výsledky jsou implicitně seřazeny podle relevance, ale samozřejmě si výsledky můžete seřadit podle ceny, buďto vzestupně či sestupně.

Google nákupy využívají data odeslaná samotnými prodejci, takže zboží je indexováno ve vyhledávání prakticky ihned po zveřejnění na daném e-shopu. Hledáte-li produkt, u kterého neznáte přesné katalogové označení, Google nákupy jsou jako stvořené pro vás. Služba nákupy** využívá technologie vyhledávání vyhledávače Google**, který jak jistě víte je pravděpodobně nejlepší vyhledávač na internetu, takže vždy najdete přesně to, co hledáte.

Další možnost zobrazení produktůDalší možnost zobrazení produktů

Závěrem

Jak už bylo řečeno na začátku článku, Google nákupy jsou v končinách českého internetu poměrně neznámou službou. Je to možná díky tomu, že nákupy jsou zatím v beta verzi, takže se zatím nedočkaly větší propagace. Nutno však podotknout, že Google nákupy pomalu, ale jistě rostou a už nyní, bez propagace, obstarávají e-shopům okolo 5% návštěvnosti.

Oficiální web můžete navštívit zde: www.google.cz/shopping

Článek Google nákupy - Češi si zatím zvykají byl publikován 23. března 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Adam Beránek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...