Preview - Adobe Photoshop CS6 Beta

Tagy:  Photoshop CS6 13 zde, Photoshop CS6 recenze, program pro profesionální editaci fotografií, 3D grafika, Photoshop zdarma ke stažení

Sponzorované odkazy

Preview - Adobe Photoshop CS6 Beta

Úvodem

Jistě jste již také slyšeli o světoznámém grafickém editoru Adobe Photoshop. Tato výjimečná aplikace umožňuje vytvoření a editování 2D i 3D grafiky. Nově můžete dokonce i upravovat videa. Skvěle se hodí také pro profesionální úpravu fotografií. S jeho nástroji lze dělat takřka cokoliv. Nedávno byla vydána beta verze nejnovějšího dílu s názvem Adobe Photoshop CS6 13. V tomto článku se podíváme, co přinesla nového a jak ji můžete získat i vy.

Adobe Photoshop CS6 Beta Photoshop CS6

První dojem

Při prvním spuštění uživatele možná překvapí tmavé zabarvení celého vývojového prostředí. To totiž v předchozích verzích bývalo defaultně nastaveno na světle šedou kvůli správnému rozpoznání barev. V nastavení lze samozřejmě tmavou barvu změnit na pro mnohé zažitou šedou. Reakce programu na jakékoliv akce se zdají být opravdu rychlé a svižné. Tolik k úvodu, pojďme se podívat, co je nového.

Úvodní okno

Novinky

Užitečnou novinkou je například číselný údaj zobrazený při přesouvání objektů. Ten informuje, o kolik že jste daný objekt posunuli a na kterou stranu. Tato funkce v předchozích verzích buďto chyběla nebo byla špatně viditelná. Nyní je vše ale přehledně po ruce. . Nový nástroj s názvem Content-Aware Move Tool je vlastně takový nový druh záplaty. Nejdříve označíte libovolný objekt, například kamaráda na poli, dále označíte místo, kam ho chcete přesunout. Na toto prázdné místo se přesune postava kamaráda a oblast kde stál, je vyplněna náhodně generovaným obsahem. Toto generování je velice věrohodné a prakticky nejde poznat, že na tomto obrázku bylo něco jiného.

Razatních změn doznal také nástroj Crop neboli Ořez. Nově bude výběr ořezu stát staticky uprostřed obrazovky a hýbat budete přímo s fotkou, ze které chcete výřez provést. To působí velmi dynamicky, možná až zábavně. Pokud si na toto ovládání ale přece jenom nebudete moci zvyknout, můžete vrátit způsob ořezávání známý ze starších verzí. Objevily se také nové nástroje, které můžete nalézt v levém sloupci. Zejména pak nástroje pro práci s třetím rozměrem. Editace trojrozměrných vrstev už není žádný problém.

Crop

Rychlejší a kvalitnější

Kromě novinek se uživatelé mohou těšit na rychlejší práci celé aplikace. To umožňují nové a vylepšené algoritmy. Většina funkcí již nevyžaduje tak robustní početní výkon počítače a výstup z aplikace je navíc o něco kvalitnější. To zajišťuje také nový engine se zahraničním názvem Adobe Mercury Graphics Engine. Jako příklad můžeme uvést rychlejší zpracování efektů.

Rozhodli jsme se tyto algoritmy podrobit kontrole v již zmíněné galerii efektů. Vytvoření libovolného efektu v** Photoshopu CS6** trvalo až několikanásobně kratší dobu, než u jeho předchůdce. Změna k lepšímu je tedy opravdu znatelná.

Filtr

Jak získat Photoshop CS6

Pokud i vy máte zájem vyzkoušet si nejnovější verzi Photoshopu, stačí jít na oficiální stránky výrobce zde. Dále je nutné se v krátkosti registrovat a následně již můžete začít stahovat instalační soubor. Ten má zhruba 1,6Gb, ale kvalitní server umožní stahovat maximální rychlostí vašeho internetového připojení. Betaverze vlastní všechny funkce obsažené v budoucí plné verzi, které navíc nejsou nikterak omezeny.

Závěrem

Adobe Photoshop CS6 vypadá velice nadějně a pozitivně. Jedná se o beta verzi, a tak se samozřejmě pár menších chybičky najde. Ty by ale měly být před uvedením plné verze opraveny. Ve výsledku nová verze přinesla řadu povedených novinek a vylepšení, které jistě ocení každý uživatel, ať už používá Photoshop za jakýmkoliv účelem. Naše redakce tento program vřele doporučuje.

Sponzorované odkazy:

Článek Preview - Adobe Photoshop CS6 Beta byl publikován 11. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!