Google play – efektivnější Android Market

Tagy:  google, google play, mobil, android, android market, náhrada za android market

Google play – efektivnější Android Market

Dnes je skoro samozřejmost, že máte ve vašem mobilním telefonu (nebo v jiném přenosném zařízení) operační systém Android. Pokud to spojíte s připojením na internet, tak se Google play nemůžete vyhnout, server s obrovským množstvím aplikací je prakticky nutnost.

Google play byl spuštěn v březnu tohoto roku, vzniknul spojením Android Market a služeb Google Music. Nyní nabízí nejen Android aplikace a hudbu ale i hry, filmy a knihy. Tedy pokud nežijete v České republice. Google s námi nemá uzavřenou smlouvu, a tak jsou u nás dostupné pouze aplikace a hry. To je samozřejmě velmi omezující a nemůžeme si tak plně užít všeho, co Google play nabízí.

Služba u nás není dostupná

Služba u nás není dostupná

Co všechno tedy umí

Jak již bylo zmíněno, na Google play najdeme hudbu, filmy, hry, aplikace a knihy. Hlavní idea byla taková, že si například koupíte knihu přes PC, pak vezmete svůj tablet, najedete na Google play a koupenou knihu si můžete začít číst, nebo na cestě ve vlaku naleznete film, který chcete vidět a uložíte ho do svého profilu na internetu (přece nebudete stahovat celý film do mobilu) a doma pustíte své Google TV s již připraveným filmem. Je to klasická cesta Googlu jak nacpat svým uživatelům co nejvíce služeb na co nejvíce možných zařízení. To přece není špatně, pouze nás omezuje to, že v Čechách nic takového zatím dělat nemůžeme. Co se zařízení týče (pokud je máte), tak je pouze přidáte do svého profilu a Google vám sám profiltruje aplikace tak, aby byly s vašimi zařízeními kompatibilní.

Nabízí filmy a knihy, ty ale nejdou

Nabízí filmy a knihy, ty ale nejdou

Nabízí přivýdělek pro vývojáře

Naštěstí nemáme úplnou smůlu, protože Česká republika je mezi několika státy, které mají dovoleno využívat obchod s aplikacemi. Vývojáři se tak stačí zaregistrovat, zaplatit registrační poplatek (25 dolarů) a nabízet svoje aplikace na trhu. Google si strhává 30 procent z každé prodané aplikace, ale i to je krásná příležitost jak zpeněžit vaše aplikace. Takové nabídky určitě podpoří české vývojáře a motivuje je pro lepší tvorbu aplikací, což je samozřejmě v zájmu každého uživatele. Mimochodem, Česká republika je přesně 30. země, ve které je toto možné.

Více než stovka tisíc aplikací

I když je u nás pouze omezená služba, rozhodně nebudete trpět nedostatky (alespoň na mobilu). Na „play“ najdete takové množství aplikací a her, že vám to vystačí minimálně na několik let. Poslední oficiální číslo je 450 tisíc aplikací ke stažení a to je velmi úctyhodné číslo. Všechny aplikace nejsou zdarma, ale pokud byste nenašli alespoň „free“ ekvivalenci, aplikace kterou doopravdy chcete, tak ceny nejsou tak strašné, pohybují se kolem 50,–.

Přehled aplikací vypadá efektně

Přehled aplikací vypadá efektně

Přehledně a jednoduše

Samotná stránka je velmi jednoduchá, žádné šílené proklikávání přes miliony kategorií, vše je přehledně seřazeno. Na hlavní stránce můžete rychle nakouknout na nejoblíbenější bezplatné a placené aplikace, jako kdyby nás znali. Po otevření vaší vytoužené aplikace se zobrazí její náhled a všechny validní informace, k tomu si můžete přečíst názory ostatních, popřípadě shlédnou hodnocení nebo video.

Stránka s aplikací je přehledná

Stránka s aplikací je přehledná

Závěr

Google play je určitě krok správným směrem, už teď bez něj někteří uživatelé nemohou fungovat. Omezení pro Českou republiku jednou zmizí a my budeme moci také dosáhnout na všechny produkty a služby, alespoň doufám.

Výhody:

 • Množství aplikací
 • Podpora více zařízení
 • Levné

Nevýhody:

 • Neúplná funkčnost v ČR
 • Vše není zdarma

Google play můžete navštívit na této adrese.

Článek Google play – efektivnější Android Market byl publikován 26. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Patrik Šoma. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Katastrální mapy online
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 5. Smajlíci
 6. Rozzlobenimuzi.com
 7. Wikipedia online encyklopedie
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!