Pomůže Apple Opeře?

Tagy:  opera, prohlížeč, internet, mobilní telefon, smartphone, mobilní internet, apple, safari, iphone

Opera chce v brzké době oslovit Apple a požádat ho o pomoc při distribuci prohlížeče Opera Mini. Opera Mini by měla být primárně určena pro iPhone a nejpravděpodobnější forma spolupráce by zřejmě spočívala v tom, že Apple by umístil Operu na portál App Store a doporučoval by ji právě pro iPhone.

Zatím ale vůbec není jasné, jak Apple na nabídku zareaguje. Do App Store se totiž nezařazují ty aplikace, které mají funkci stejnou, nebo velice podobnou jako aplikace přímo od Apple. Je to sice obrana proti konkurenci ale vývojářům to značně komplikuje práci. Krom toho musí být každá aplikace, která má být dána na App Store speciálně schválena, elektronicky podepsána a musí k ní být vytvořena smlouva. V ní může být hodně důvodů, pro která nemusí být schválena.

Pro uživatele by ale zavedení Opery mělo veliký kladný dopad. Prohlížeč Opera Mini totiž dokáže komprimovat data, takže je přenos i práce rychlejší a snadnější. To Safari nedovoluje.

Zdroj: FastCompany.com

Novinka Pomůže Apple Opeře? byla publikován 22. března 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!