Soutěž hackerů má první vítěze

Tagy:  hacker, soutěžm, prohlížeč, systém, bezpečnost

Nedávno jsme vás informovali o soutěži hackerů. V rámci konání konference CanSecWest se přihlásilo několik desítek počítačových odborníků i amatérských „hackerů“ a pokouší se dostat pod svou nadvládu počítač „hostitele“. Vyhrát můžou notebooky, příslušenství k počítačům ale i velkou finanční hotovost.

Už včera přišla zpráva, že podlehl Firefox. Jeho pokořitelem je hacker, který si říká Nils. V rámci své „práce“ se mu podařilo obejít několik technologií, které chrání počítač. Internet Explorer našel pokořitele v osobě Peter Vreugdenhil, který postupoval podobným způsobem jako Nils u Firefoxu.

Dostalo se i na Mac OS X, kde potvrdil svoje prvenství (už třetím rokem) Charlie Miller. Vincenzo Iozzo a Ralf Philipp Weinmann dokázali proniknout prostřednictvím prohlížeče Safari pro mobilní telefony do přístroje a získat nad ním kontrolu.

Zatím odolává Chrome 4, Symbian S60, Blackberry OS a Android.

Zdroj: Mygadgetnews.com http://www.dsl.sk/article.php?…

Novinka Soutěž hackerů má první vítěze byla publikován 27. března 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!