Soutěž hackerů má první vítěze

Nedávno jsme vás informovali o soutěži hackerů. V rámci konání konference CanSecWest se přihlásilo několik desítek počítačových odborníků i amatérských „hackerů“ a pokouší se dostat pod svou nadvládu počítač „hostitele“. Vyhrát můžou notebooky, příslušenství k počítačům ale i velkou finanční hotovost.

Už včera přišla zpráva, že podlehl Firefox. Jeho pokořitelem je hacker, který si říká Nils. V rámci své „práce“ se mu podařilo obejít několik technologií, které chrání počítač. Internet Explorer našel pokořitele v osobě Peter Vreugdenhil, který postupoval podobným způsobem jako Nils u Firefoxu.

Dostalo se i na Mac OS X, kde potvrdil svoje prvenství (už třetím rokem) Charlie Miller. Vincenzo Iozzo a Ralf Philipp Weinmann dokázali proniknout prostřednictvím prohlížeče Safari pro mobilní telefony do přístroje a získat nad ním kontrolu.

Zatím odolává Chrome 4, Symbian S60, Blackberry OS a Android.

Zdroj: Mygadgetnews.com http://www.dsl.sk/article.php?…

Novinka Soutěž hackerů má první vítěze byla publikován 27. března 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!