Wikipedia bude mít nový design

Open encyklopedia Wikipedia dostane brzy nový vzhled. První změna má přijít 5. dubna, kdy se změní design služby Wikimedia Commons, následně bude „nová“ Wikipedia v anglické verzi no a nakonec přijdou na řadu Wikipedie z ostatních zemí.

Nový vzhled má název Vector a změny mají přijít hlavně v ohraničení obsahu. Vše bude mít o něco „jednolitější“ podobu. Pro běžného uživatele se stane největší změnou posunutí tlačítka pro vyhledávání, to bude nyní v pravém horním rohu.

Zlepšit by se mělo rozhraní pro vkládání článků, hlavně bude jednodušší přidávání tabulek, grafů a odkazů. Navíc všechny články budou dostupné jako PDF soubory a kdokoliv si je může stáhnout a použít, třeba jako studijní materiál. Velice mírnou změnou projde i logo projektu.

Pokud se vám nový design nebude líbit nemusíte zoufat, k dispozici bude tlačítko pro přepnutí starého vzhledu. Jak bude Wikipedia od dubna vypadat si můžete vyzkoušet na kterémkoliv článku, pokud použijete do odkazu parametr useskin=vector.

Zdroj: Blog.wikimedi­a.org

Novinka Wikipedia bude mít nový design byla publikován 29. března 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!