Čína se opět staví Googlu do cesty

Tagy:  google, čína, trh, podíl, úřady, cenzura, soud, zákony, odchod, marketing, youtube, mobil

Představitelé Číny zřejmě chtějí Google úplně vystrnadit ze země, začali totiž blokovat další část služeb. I když je Googlu téměř „na odchodu“ v provozu stále zůstávají ty služby, které by bylo neperspektivní rušit, nebo ty, které jsou pro fungování podniku nezbytné. Čínská strana začala před několika dny blokovat i tzv. mobilní služby.

Blokování je zatím částečné, ale těžko říct, jaký dopad bude mít na běžné lidi. Téměř na celém dálném východě je používání internetu v mobilu na velice vyspělé úrovni, téměř každý, kdo má telefon, který to umožňuje tráví nějakou část dne na internetu. Dokonce je podíl uživatelů mobilních služeb takřka o polovinu vyšší než tady.

Google sice „odchází“ z Číny, ne však tak úplně. Pro běžné uživatele bude fungovat pořád, pokus o spojení „starého“ Googlu bude přesměrován na Hong-kongskou verzi, která zatím cenzurována není.

Google chce být „otevřenější“, takže začínají být uveřejňovány pravidelné zprávy o stavu blokování služeb. V Číně se stále nedostanete například na Youtube.com.

Zdroj: Blogs.forbes.com

Novinka Čína se opět staví Googlu do cesty byla publikován 31. března 2010 v 05.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!