Čína se opět staví Googlu do cesty

Představitelé Číny zřejmě chtějí Google úplně vystrnadit ze země, začali totiž blokovat další část služeb. I když je Googlu téměř „na odchodu“ v provozu stále zůstávají ty služby, které by bylo neperspektivní rušit, nebo ty, které jsou pro fungování podniku nezbytné. Čínská strana začala před několika dny blokovat i tzv. mobilní služby.

Blokování je zatím částečné, ale těžko říct, jaký dopad bude mít na běžné lidi. Téměř na celém dálném východě je používání internetu v mobilu na velice vyspělé úrovni, téměř každý, kdo má telefon, který to umožňuje tráví nějakou část dne na internetu. Dokonce je podíl uživatelů mobilních služeb takřka o polovinu vyšší než tady.

Google sice „odchází“ z Číny, ne však tak úplně. Pro běžné uživatele bude fungovat pořád, pokus o spojení „starého“ Googlu bude přesměrován na Hong-kongskou verzi, která zatím cenzurována není.

Google chce být „otevřenější“, takže začínají být uveřejňovány pravidelné zprávy o stavu blokování služeb. V Číně se stále nedostanete například na Youtube.com.

Zdroj: Blogs.forbes.com

Novinka Čína se opět staví Googlu do cesty byla publikován 31. března 2010 v 05.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!