Murdoch posvětil placení za internetový obsah dalších dvou novin

Tagy:  noviny, rupert, murdoch, zprávy, zisk, poplatky, internet, deník, týdenník

Rupert Murdoch zřejmě vytrvá ve zpoplatňování svých zpravodajských serverů. Murdochovi patří velké množství různých deníků a tím tedy samozřejmě i internetových portálů. Jenže se mu nelíbí, že téměř každý člověk, který má internet si může obsah deníku přečíst, aniž by za něj musel platit, čímž samozřejmě podnikatel přichází o zisk.

Změny se dotknou hlavně slavných novin Times, které ve Velké Británii vychází již velice dlouho, týdeník Sunday Times bude rovněž k dispozici na internetu pouze za peníze. Platit se za internetový obsah bude prakticky stejně jako za ten novinový, tzn. cena bude u internetového vydání novin jen o zlomek větší, než u obyčejného „papírového“ vydání. Denní přístup na server vyjde na 1,1 libru, obyčejné vydání stojí přesně libru. Za noviny Sunday Times se budou platit dvě libry. a nedeľník Sunday Times, na webe spoplatní.

Murdoch už podobnou strategii zvolil u dvou dalších titulů, Financial Times a Wall Street Journal. I když, dle jeho slov jde o krok, který přinese užitek, zatím je pravdou spíše opak. Podle průzkumů totiž zpoplatněné internetové deníky klesají ve čtenosti, čímž zákonitě klesá i zisk za inzerci.

Zdroj: Abc.net.au

Novinka Murdoch posvětil placení za internetový obsah dalších dvou novin byla publikován 30. března 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!