Murdoch posvětil placení za internetový obsah dalších dvou novin

Tagy:  noviny, rupert, murdoch, zprávy, zisk, poplatky, internet, deník, týdenník

Rupert Murdoch zřejmě vytrvá ve zpoplatňování svých zpravodajských serverů. Murdochovi patří velké množství různých deníků a tím tedy samozřejmě i internetových portálů. Jenže se mu nelíbí, že téměř každý člověk, který má internet si může obsah deníku přečíst, aniž by za něj musel platit, čímž samozřejmě podnikatel přichází o zisk.

Změny se dotknou hlavně slavných novin Times, které ve Velké Británii vychází již velice dlouho, týdeník Sunday Times bude rovněž k dispozici na internetu pouze za peníze. Platit se za internetový obsah bude prakticky stejně jako za ten novinový, tzn. cena bude u internetového vydání novin jen o zlomek větší, než u obyčejného „papírového“ vydání. Denní přístup na server vyjde na 1,1 libru, obyčejné vydání stojí přesně libru. Za noviny Sunday Times se budou platit dvě libry. a nedeľník Sunday Times, na webe spoplatní.

Murdoch už podobnou strategii zvolil u dvou dalších titulů, Financial Times a Wall Street Journal. I když, dle jeho slov jde o krok, který přinese užitek, zatím je pravdou spíše opak. Podle průzkumů totiž zpoplatněné internetové deníky klesají ve čtenosti, čímž zákonitě klesá i zisk za inzerci.

Zdroj: Abc.net.au

Novinka Murdoch posvětil placení za internetový obsah dalších dvou novin byla publikován 30. března 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  5. Kam s fotkami z dovolené - Výběr nejlepších úložišť
  6. Jak si vytvořit vlastní hru v deseti krocích
  7. Je možné si zdarma zrychlit počítač? Otestovali jsme to za vás!
  8. Internet Explorer je out - A co konkurence v rychlostním testu?
  9. Mazlíčci neustále online - Chytrá kamera pro neustálé sledování zvířat
  10. Kupujeme nový notebook – Je mezigenerační obměna nezbytná?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!