V Ubuntu budou kapacitní jednotky v dvojkové soustavě

Když se řekne 1 GB, každý si představí určitou kapacitu zabraného místa na pevném disku, 1 GB můžeme přirovnat třeba ke středně dlouhému filmu v dobré kvalitě. Ne vždy ale může být 1 GB opravdu 1 GB.

O co vlastně jde? Benjamin Drung, který pracuje pro systém Ubuntu ve vývoji pravidel pro používání jednotek kapacity vydal příkaz, podle kterého se má v systému Ubuntu 1 GB zabraného místa rovnat 1 miliardě bajtů. Kromě Ubuntu používá stejné dělení ještě operační systém Mac OS X.

Ubuntu a Mac jsou zatím jedinými systémy, které používají stejnou soustavu pro výpočet kapacity. Prakticky všichni výrobci pevných disků, nebo programátoři pracují s tím, že 1 MB = 1024 kB. Právě vyvíjená pravidla by měla stanovit i přesnější dělení kapacity pro jednotlivé aplikace, a stanovit rozdíl mezi programem a hardwarem z hlediska kapacity.

Nová soustava se začíná pomalu uplatňovat v některých aplikacích, první verzí Ubuntu, která má používat jednotky s dvojkovým základem má být verze 10.10.

Zdroj: Overbenny.wor­dpress.com

Novinka V Ubuntu budou kapacitní jednotky v dvojkové soustavě byla publikován 2. dubna 2010 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Smajlíci
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Katastrální mapy online
  6. Adobe Acrobat reader 8 cz
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!