Internet Explorer má na Českém internetu zastoupení menší než 50%

Tagy:  internet explorer, google chrome, opera, safari, firefox, prohlížeč, microsoft, windows konkurence, google, google chrome

V České republice se Internet Exploreru zřejmě příliš nedaří. Jak informoval server Navrcholu.cz, tržní podíl prohlížeče Internet Explorer klesl pod 50%. Stále klesajícímu podílu pomáhají největší konkurenti, zatím nejrozšířenějšího prohlížeče, těmi jsou Mozilla Firefox a Google Chrome.

Google Chrome za poslední rok dokázal zvýšit svůj podíl z nuly na necelých pět procent, Mozilla o poslední rok „porostla“ o dva procentní body. Problémem, hlavně pro vývojáře webových stránek je stále velký podíl uživatelů, kteří používají extrémně staré verze IE, tedy verze 7.0 a 6.0. Nejde jen o to, že s některými stránkami si takové verze prohlížeče zkrátka „nerozumí“ ale jde i o bezpečnost. Právě staré verze mohou nahrávat hackerům nebo různým červům a virům dostat se do počítače.

Prohlížeč Opera má podíl okolo šesti procent, Safari se drží na hranici 1,4 procenta. Dá se očekávat, že v budoucnosti na tom bude Internet Explorer stále hůře a posilovat bude hlavně Firefox a asi i Google Chrome.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Internet Explorer má na Českém internetu zastoupení menší než 50% byla publikován 4. dubna 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!