Internet Explorer má na Českém internetu zastoupení menší než 50%

Tagy:  internet explorer, google chrome, opera, safari, firefox, prohlížeč, microsoft, windows konkurence, google, google chrome

V České republice se Internet Exploreru zřejmě příliš nedaří. Jak informoval server Navrcholu.cz, tržní podíl prohlížeče Internet Explorer klesl pod 50%. Stále klesajícímu podílu pomáhají největší konkurenti, zatím nejrozšířenějšího prohlížeče, těmi jsou Mozilla Firefox a Google Chrome.

Google Chrome za poslední rok dokázal zvýšit svůj podíl z nuly na necelých pět procent, Mozilla o poslední rok „porostla“ o dva procentní body. Problémem, hlavně pro vývojáře webových stránek je stále velký podíl uživatelů, kteří používají extrémně staré verze IE, tedy verze 7.0 a 6.0. Nejde jen o to, že s některými stránkami si takové verze prohlížeče zkrátka „nerozumí“ ale jde i o bezpečnost. Právě staré verze mohou nahrávat hackerům nebo různým červům a virům dostat se do počítače.

Prohlížeč Opera má podíl okolo šesti procent, Safari se drží na hranici 1,4 procenta. Dá se očekávat, že v budoucnosti na tom bude Internet Explorer stále hůře a posilovat bude hlavně Firefox a asi i Google Chrome.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Internet Explorer má na Českém internetu zastoupení menší než 50% byla publikován 4. dubna 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!