Zemřel přítel a "patron" Billa Gatese

Henry Edward Roberts, který byl jakýmsi „patronem“ Billa Gatese zemřel. Osudným se mu stal zápal plic, který ho trápil již několik měsíců. Ed Robert měl 68 let a je považován za jednoho z nejdůležitějších lidí při zrodu Microsoftu.

Roberts založil v roce 1970 malou firmu MITS, která původně měla vyrábět telemetrická zařízení. Robertse však opustili jeho obchodní společníci Forrest Mimsom a Stan Cagle a tak si musel poradit sám. Prvním velkým projektem jeho firmy byl počítač MITS-816, který se držel v prodejnosti relativně vysoko, v roce 1974 ale přišel zlom v podobě konkurence.

Roberts se tak rozhodl vyrábět počítače pro amatérské elektrotechniky. Princip byl jednoduchý, zákazník si koupil počítač rozložený na díly v krabici a stroj si pak pomocí návodu doma složil. Tyto počítače byly celkem logicky prodávány bez monitoru, i tak se jich ale nemalé množství prodalo. Když byl počítač ještě ve vývoji, napsal o něm do časopisu Popular Electronics a článek si přečetli tehdejší studenti Bill Gates a Paul Allen.

Jelikož měli sami rozdělané nějaké projekty, Robertse kontaktovali a nabídli mu možnost spolupráce, ten na nabídku přistoupil a oba zájemce zaměstnal. Ti ale nevydrželi pracovat pod hlavičkou MITS příliš dlouho a založili si vlastní firmu – Microsoft.

Zdroj: EDN.com

Novinka Zemřel přítel a "patron" Billa Gatese byla publikován 6. dubna 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  5. Smajlíci
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!