Zemřel přítel a "patron" Billa Gatese

Tagy:  ed roberts, microsoft, bill gates, mits, počítač, systém, počítače

Henry Edward Roberts, který byl jakýmsi „patronem“ Billa Gatese zemřel. Osudným se mu stal zápal plic, který ho trápil již několik měsíců. Ed Robert měl 68 let a je považován za jednoho z nejdůležitějších lidí při zrodu Microsoftu.

Roberts založil v roce 1970 malou firmu MITS, která původně měla vyrábět telemetrická zařízení. Robertse však opustili jeho obchodní společníci Forrest Mimsom a Stan Cagle a tak si musel poradit sám. Prvním velkým projektem jeho firmy byl počítač MITS-816, který se držel v prodejnosti relativně vysoko, v roce 1974 ale přišel zlom v podobě konkurence.

Roberts se tak rozhodl vyrábět počítače pro amatérské elektrotechniky. Princip byl jednoduchý, zákazník si koupil počítač rozložený na díly v krabici a stroj si pak pomocí návodu doma složil. Tyto počítače byly celkem logicky prodávány bez monitoru, i tak se jich ale nemalé množství prodalo. Když byl počítač ještě ve vývoji, napsal o něm do časopisu Popular Electronics a článek si přečetli tehdejší studenti Bill Gates a Paul Allen.

Jelikož měli sami rozdělané nějaké projekty, Robertse kontaktovali a nabídli mu možnost spolupráce, ten na nabídku přistoupil a oba zájemce zaměstnal. Ti ale nevydrželi pracovat pod hlavičkou MITS příliš dlouho a založili si vlastní firmu – Microsoft.

Zdroj: EDN.com

Novinka Zemřel přítel a "patron" Billa Gatese byla publikován 6. dubna 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!