Ve Francii není chat, podle některých je tam e-blabla

Tagy:  francie, angličtina, jazyk, slovo, slovíčka, řeč, mluvení

Když si s někým povídáte, možná ani nezaregistrujete, jak moc využíváte slova přejaté do našeho jazyku z jazyku jiných zemí. Samozřejmě, každý mluví tak, aby byla tomu druhému jeho řeč snadno pochopitelná.

Většina slov, které jsme přejali se stala základem slov jiných a málokoho by dnes napadlo, že v podstatě už někdy ani nemluvíme Česky. Ve Francii se rozhodli učinit používání cizích slov přítrž, tedy „přeučit“ lidi a navrhnout jim jiné slovní ekvivalenty. Pomoci při „vývoji“ nových slov měli svými nápady a návrhy studenti.

Některé slova, které byly v rámci akce vymyšleny jsou opravdové perly, například známý chat by se mohl vyslovovat v podobě zajímavě znějícího E-blabla. Kromě takového výmyslu by se našla i spousta dalších.

Každý jazyk se přirozeně vyvíjí, bez ohledu na „vnitrostátní kroky“, které mají cizí řeč vytěsnit. Pravděpodobně se tak musíme smířit s představou, že chat prostě zůstane chat.

Zdroj: Express.co.uk

Novinka Ve Francii není chat, podle některých je tam e-blabla byla publikován 7. dubna 2010 v 04.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!