V Číně nefunguje Google Picasa

Tagy:  google, čína, trh, podíl, úřady, cenzura, soud, zákony, odchod, marketing, youtube, mobil

Google má v Číně další problém. Do seznamu blokovaných aplikací se dostala služba Picasa Web Albums, tedy relativně dosti využívané online fotoalbum. Pro Google to znamená další omezování v práci, i přes to, že z Čínského trhu odchází.

Google už pár dní informuje prostřednictvím jednoduché webové stránky svět o stavu blokování služeb na Čínském trhu. Z dvanácti služeb zatím funguje plně pouze pět, Docs, Groups a Mobile fungují částečně. Úplně odstaven je pak server Youtube.com, služba Sites a Blogger a nově také Picasa. Podle některých zpráv jsou občas blokované i zatím funkční služby.

Spor mezi Googlem a Čínou trvá již dlouho. Čína obviňuje Google z porušování tamních zákonů, Google se hájí tím, že chce nabízet pouze internetové služby a brání se proti cenzurování a blokování svých služeb. Důvod zablokování Picasy je zatím nejasný, zřejmě ale „nevhodné“ obrázky překročily nastavenou mez.

Zdroj: Google.com

Novinka V Číně nefunguje Google Picasa byla publikován 11. dubna 2010 v 05.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!