Koupí ICQ rusové?

Tagy:  icq, rusové, qip, prodej, nabídky, peníze, obchod, čína, im, messenger

Dvě ruské firmy údajně mají zájem o síť oblíbeného messengeru ICQ. Rusové už teď dělají ICQ velkou konkurenci stále používanějším programem QIP, který někteří uživatelé hodnotí dokonce jako lepší, než „originální ICQ“.

ICQ patří firmě AOL, velkému hráči na poli telekomunikačních služeb v USA. Vypadá to ale, že AOL se zřejmě chce věnovat jiným oblastem a ICQ je pro ně neperspektivní. I tak je ale cena celkem vysoko, AOL chce dostat nejméně 300 miliónů dolarů. Dokonce už jsou známí i první zájemci. Jednak se mluví o Digital Sky Technologies, ta je zastoupena třemi vlastníky, dalším zájemcem je koncern Profmedia, ten vlastní velký podnikatel Vladimir Potanin. Profmedia je v Rusku velice známým hráčem, a má asi největší možnost ICQ získat.

Posledním vážným zájemcem je společnost Tencent, ta podniká v Číně. Vedou se debaty o tom, kolik peněz případní nakupující nabídli, počáteční částky by měly činit od 100 do 250 miliónů dolarů, celých 300 miliónů zatím nepadlo.

Zdroj: Totaltele.com

Novinka Koupí ICQ rusové? byla publikován 9. dubna 2010 v 19.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!