Chce Twitter konkurovat Googlu?

Tagy:  twitter, adwords, tweety, reklama, kliknutí, mikroblog, sociální sítě

Mikroblogovací síť Twitter připravuje velice podobný reklamní systém, jako je již zavedený Google AdWords. Vzhledem k tomu, že Twitter potřebuje nějaký stálý a spolehlivý zdroj příjmů, vůbec se to nejeví jako špatné řešení.

Twitter svoji novinku pojmenoval Promoted Tweets a bude fungovat na podobném základě jako již zmíněný AdWords. Princip je veskrze jednoduchý, případný zájemce si v aukci zaplatí svoje klíčové slova, Twitter pak sám vydedukuje reklamu a tu posléze bude šířit na další webové stránky lidí připojených do programu.

Platit se bude „za kliknutí“ ne za vystavení reklamy, což je pro drtivou většinu případných zájemců o využití Promoted Tweets velice dobrá zpráva. Aplikací, které využívají Twitter je **obrovské množství, hovoří se až o počtu několika desítek tisíc), samotné vedení Twitteru odhaduje, že by se zisky za reklamu mohly vyšplhat co nejvýše a mohly by tvořit až okolo 50% příjmu.

Zdroj: NYtimes.com

Novinka Chce Twitter konkurovat Googlu? byla publikován 14. dubna 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!