Obec v Anglii neměla internet, tak se na něj lidé složili

O tom, jak se dá jednoduše a rychle, s trochou sousedské pomoci dostat k rychlému internetu mohou hovořit lidé z vesnice Lyddington na Anglickém venkově. Jelikož vesnice není příliš velká a žádný větší poskytovatel nechtěl investovat do telekomunikační sítě pro pár lidí, sousedé se dohodli a internet už mají.

Samozřejmě to nebylo zadarmo, jedenáct lidí muselo zaplatit pro získání připojení přibližně 37 tisíc liber, což je v přepočtu okolo jednoho milionu korun. Zní to sice, jako by si lidé internet sami zaplatili, ale není to tak úplně pravda, protože poskytovatel se zavázal k tomu, že veškeré vložené peníze rodinám vrátí a vyplatí jim k tomu v průběhu doby ještě 10% úrok.

Abychom byli konkrétní, lidé v Lyddingtonu budou mít nyní rychlost internetu 40 MB/s, k připojení bude využito již zařízených a používaných pevných telefonních přípojek. I když se cena zdá vysoká, díky úrokům na ní ještě lidé vydělají, i když budou muset platit pravidelný měsíční paušál.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Novinka Obec v Anglii neměla internet, tak se na něj lidé složili byla publikován 18. dubna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!