Acer má lepší prodeje, dotahuje HP

Na Acer zřejmě neměla odeznívající finanční krize příliš velký vliv. Alespoň to tak vypadá, protože Acer začíná zvyšovat prodeje, dotahuje jedničku na trhu – společnost HP a už nyní je před třetím hráčem – Dellem.

Zatím jde sice jen o údaje z prvních třech měsíců tohoto roku, HP prodal 15 miliónů počítačů, to mu zajistilo 18,2 % na trhu, Acer na druhém místě prodal 12 miliónů notebooků a netbooků, což znamená 14,2 % a konečně třetí Dell – 10,2 miliónů prodaných zařízení a 12,1 %.

Pokud se podíváme na nižší příčky, tam je pořadí následovná: čtvrté je Lenovo, které prodalo bez několika málo kusů 5 miliónů počítačů a na pátém místě skončil Asus s nepatrným náskokem před Toshibou.

Docela překvapující je, že meziroční růst prodejnosti je téměř 30%, takže se dá říci, že se finanční krize na prodejnosti v podstatě nepodepsala. Je ale potřeba připustit si jednu věc, a to, že doba se o něco posunula a krize už nehrozí tak silně jako předtím.

Zdroj: Gartner.com

Novinka Acer má lepší prodeje, dotahuje HP byla publikován 18. dubna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. www.Spolužáci.cz
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!