Microsoft uvolňuje Silverlight 4, konkurenci Flash

Microsoft již delší dobu vyvíjí svůj produkt Silverlight. Nyní ho uvolňuje v pokročilejší verzi 4.0, slibuje několik úprav a hlavně čeká, že dokáže ovlivnit zatím dominujícího konkurenta – technologii Flash.

Silverlight 4.0 konečně dokáže pracovat s webkamerou a mikrofonem (což je velice důležitý a také nutný krok kupředu), přibyla funkce renderování HTML obsahu v oknech aplikací, celý SIlverlight je navíc o dost rychlejší, jak při startu, tak při jeho používání.

Dalším velkým zlepšením je fungování aplikace i bez využití prohlížeče. Zde se tak otevírají možnosti pro vývojáře, kteří chtějí využít Silverligtu při tvorbě aplikací pro počítač – třeba utilit. Spíše kosmetickou novinkou je pak přístup ke schránce v systému.

Silverlight 4.0 je kompatibilní s nejpoužívanějšími internetovými prohlížeči současné doby, do seznamu přibyl také Google Chrome 4.

Jestli dokáže Silverlight překonat Flash je zatím velikou hádankou, Flash je totiž nejpoužívanější technologií v tomto oboru vůbec.

Zdroj: Microsoft.com

Novinka Microsoft uvolňuje Silverlight 4, konkurenci Flash byla publikován 19. dubna 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. www.Spolužáci.cz
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!