Google není blokován jen v Číně, jisté je Turecko, o dalších zemích se ale mlčí

Tagy:  google, čína, trh, podíl, úřady, cenzura, soud, zákony, odchod, marketing, youtube, mobil, blokování služeb, blok

Čína téměř s jistotou není jediným státem, kde je blokována nějaká služba společnosti Google. Google nabízí svoje služby, jako je YouTube.com, Picasa nebo vyhledávání ve stovce zemí, jedna čtvrtina z nich některou z funkcí buďto částečně, nebo úplně blokuje.

Kromě Číny zřejmě cenzuruje web i Turecko, kde konkrétně nejde oblíbený YouTube. Podle Tureckých zdrojů některá videa „narušují soužití v zemi a mohou být provokativní, až negativně zaměřená na vládnoucí špičky nebo na zemi celkově“. Mimo zmiňovaného Turecka a Číny se cenzura (Google nezveřejnil oficiální seznam zemí, které služby blokují) zřejmě uplatňuje v arabských státech a mluví se i o Kubě a Bělorusku. Většina zemí blokuje už zmiňovaný YouTube, nebo Blogger, právě kvůli šíření názorů, se kterými často tamější úřady nesouhlasí, nebo je rovnou považují za vlastizrádné.

Spor celosvětového gigantu a Číny se vede od útoků hackerů, které byly na Google podniknuty, a i když téměř jistě pocházely odtamtud, Čína popírá, že by v nich byla nějak finančně, nebo technologicky zapletena.

Zdroj: Google.blogspot­.com

Novinka Google není blokován jen v Číně, jisté je Turecko, o dalších zemích se ale mlčí byla publikován 20. dubna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!