Mají hackeři zdrojové kódy Googlu?

Tagy:  google, zdroje, hacker, čína, krádež, napadení, google gai

Když došlo minulý rok v prosinci k napadení Googlu, byly sice způsobeny drobné technické problémy, podle prvních informací ale nedošlo k žádné velké škodě a nebyly zcizeny žádné údaje ke službám nebo k uživatelským účtům, Google však přiznal, že zmizla některá „duševní vlastnictví firmy“. Nyní ale vyplynulo na povrch, že Google možná není tak úplně v bezpečí.

Hackeři se měli dostat ke zdrojovým kódům k systému Google Gaia. O tom se zatím příliš mnoho neví, Google si však informací k němu zřejmě velice cení, neboť hned bylo zahájeno interní šetření, ve kterém se snaží vedení objasnit, jaké části vlastně zmizely. Šetření započalo hned po „krádeži“ a jeho výsledky nebyly, celkem logicky, veřejnosti nikdy oznámeny.

O celé věci informoval známý novinář John Markoff, o kterém je známo, že se soustředí na IT kauzy a svoje myšlenky zveřejnil před několika dny na serveru Nytimes.com.

Google se zatím k celé věci nevyjádřil.

Zdroj: NYtimes.com

Novinka Mají hackeři zdrojové kódy Googlu? byla publikován 23. dubna 2010 v 03.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!