Prodáno 100 tisíc kopií operačního systému Windows 7

Tagy:  microsoft, windows, windows 7, windows vista, prodejnost, windows XP, operační systém, zisk

Ti co si mysleli,že Windows 7 nebude mít úspěch se zřejmě velice spletli. Microsoft totiž oznámil prodání 100 miliónů kopií operačního systému. Navíc se Windows 7 pomalu zabydluje ve více a více počítačích.

Podle průzkumu Microsoftu se nyní používá Windows 7 přibližně v deseti procentech všech počítačů na světě. Windows 7 je teď také jedním z produktů, které přináší Microsoftu nezanedbatelný zisk, už teď je jisté, že se „nový“ operační systém dokázal zaplatit. Za první čtvrtletí tohoto roku dokázal Microsoft vydělat 5,17 miliard dolarů, z toho více než polovinu tvoří právě zisk z prodeje systému Windows.

Úspěšná byla tzv. byznys divize, do které patří například kancelářský balík Office, ta dokázala vydělat 2,62 miliardy dolarů, herní divize vydělala 165 miliónů. Jediná sekce Microsoftu, která zaznamenala ztrátu byla divize služeb, 713 miliónů dolarů se ocitlo pod červeným číslem.

Zdroj: Istockanalyst.com

Novinka Prodáno 100 tisíc kopií operačního systému Windows 7 byla publikován 26. dubna 2010 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!