Máte možnost testovat RC verzi Ubuntu 10.04

Tagy:  ubuntu, linux, systém, operační systém, mac os x, mac, kapacita, aplikace, volné místo, disk, windows

Těšíte se na operační systém Ubuntu 10.04? Koneckonců, kdo ne, pokud je alespoň trochu seznámen s problematikou operačních systémů. Canoncial, tedy organizace, která vyvíjí Ubuntu zveřejnila ke stažení RC verzi.

Celkově funguje RC verze na jádru 2.6.32.11. RC verze nabízí hned několik novinek, které mají být i ve finální verzi. Patří mezi ně například technologie Ubuntu One, která nabízí synchronizaci a práci s webovým úložištěm dat. K významným změnám se sáhlo, i co se grafiky týče. Je zde úplně nové grafické prostředí zatím pojmenované jako Light. Je na první pohled silně odlišné od zavedeného grafického rozhraní, které má Ubuntu s menšími i většími změnami již několik let.

Pokud nakupujete hudbu pomocí legálních sítí, určitě oceníte funkci Ubuntu One Music Store, přes kterou je možné nakupovat hudbu. Samozřejmě je 10.04 trochu poupravena i k lepším startům systému na počítači. Kompletně hotová 10.04 by měla být k dispozici během jednoho až dvou měsíců.

Zdroj: Releases.ubun­tu.com

Novinka Máte možnost testovat RC verzi Ubuntu 10.04 byla publikován 26. dubna 2010 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!