Máte možnost testovat RC verzi Ubuntu 10.04

Těšíte se na operační systém Ubuntu 10.04? Koneckonců, kdo ne, pokud je alespoň trochu seznámen s problematikou operačních systémů. Canoncial, tedy organizace, která vyvíjí Ubuntu zveřejnila ke stažení RC verzi.

Celkově funguje RC verze na jádru 2.6.32.11. RC verze nabízí hned několik novinek, které mají být i ve finální verzi. Patří mezi ně například technologie Ubuntu One, která nabízí synchronizaci a práci s webovým úložištěm dat. K významným změnám se sáhlo, i co se grafiky týče. Je zde úplně nové grafické prostředí zatím pojmenované jako Light. Je na první pohled silně odlišné od zavedeného grafického rozhraní, které má Ubuntu s menšími i většími změnami již několik let.

Pokud nakupujete hudbu pomocí legálních sítí, určitě oceníte funkci Ubuntu One Music Store, přes kterou je možné nakupovat hudbu. Samozřejmě je 10.04 trochu poupravena i k lepším startům systému na počítači. Kompletně hotová 10.04 by měla být k dispozici během jednoho až dvou měsíců.

Zdroj: Releases.ubun­tu.com

Novinka Máte možnost testovat RC verzi Ubuntu 10.04 byla publikován 26. dubna 2010 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!