Auta fotící pro Google Street View mají v Německu stop, kvůli mapování WiFi sítí

Tagy:  google, wifi, internet, street view, osobní údaje, mapování, focení

Velký problém má Google v Německu. Auta, která fotí ulice pro Google Street View totiž mapovaly i WiFi sítě, nejen ty veřejné, ale i ty soukromé. Do případu se ihned vložily úřady, jmenovitě své velké znepokojení vyslovil federální komisař Peter Schaar.

Google se dokonce k mapování WiFi sítí přiznal, není však pořádně jasné kolik měst vlastně tak bylo zmapováno a jaké konkrétní údaje se snažil Google sehnat. Jak řekl Schaar, zřejmě šlo o SSID indentifikaci, MAC adresu, konkrétní umístění přípojného bodu a šifrování.

Googlu moc nepomohlo ani to, že se svými záměry nikoho neinformoval. Jak se vlastně na skenování přišlo není jasné, ale Německé úřady požadují dočasné zrušení práce Google aut a smazání všech nasbíraných informací. Není ani pořádně jasné k čemu vůbec Google informace o WiFi sítích potřeboval, i když je pravdou, že některé jeho služby občas práci s údaji o WiFi využívají.

Už před zahájením samotného focení byly občas záměry Googlu hodnoceny s velkou nevolí a zkoumalo se, jestli se tím nějak nenaruší práva lidí.

Zdroj: Hamburg.de

Novinka Auta fotící pro Google Street View mají v Německu stop, kvůli mapování WiFi sítí byla publikován 28. dubna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!