Auta fotící pro Google Street View mají v Německu stop, kvůli mapování WiFi sítí

Velký problém má Google v Německu. Auta, která fotí ulice pro Google Street View totiž mapovaly i WiFi sítě, nejen ty veřejné, ale i ty soukromé. Do případu se ihned vložily úřady, jmenovitě své velké znepokojení vyslovil federální komisař Peter Schaar.

Google se dokonce k mapování WiFi sítí přiznal, není však pořádně jasné kolik měst vlastně tak bylo zmapováno a jaké konkrétní údaje se snažil Google sehnat. Jak řekl Schaar, zřejmě šlo o SSID indentifikaci, MAC adresu, konkrétní umístění přípojného bodu a šifrování.

Googlu moc nepomohlo ani to, že se svými záměry nikoho neinformoval. Jak se vlastně na skenování přišlo není jasné, ale Německé úřady požadují dočasné zrušení práce Google aut a smazání všech nasbíraných informací. Není ani pořádně jasné k čemu vůbec Google informace o WiFi sítích potřeboval, i když je pravdou, že některé jeho služby občas práci s údaji o WiFi využívají.

Už před zahájením samotného focení byly občas záměry Googlu hodnoceny s velkou nevolí a zkoumalo se, jestli se tím nějak nenaruší práva lidí.

Zdroj: Hamburg.de

Novinka Auta fotící pro Google Street View mají v Německu stop, kvůli mapování WiFi sítí byla publikován 28. dubna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!