Apple zaznamenal rekordní zisky

Apple na tom finančně není vůbec špatně, vyplývá to alespoň z pravidelné zprávy, kterou vydává společnost každé čtvrtletí. Čistý zisk dosažený za druhé čtvrtletí toho roku byl 3,07 miliard dolarů, což odpovídá hodnotě 3,07 dolarů za akcii.

Pokud se podíváme na výnosy, ty byly ve výši 13,5 miliard. Je to celkem velké zvýšení od minulého roku, kdy se za stejné období výnosy pohybovaly na hranici 9,08 miliard, čistý zisk byl tehdy 1,62 miliard dolarů, což je 1,79 USD za akcii.

Za uplynulé období tohoto roku bylo prodáno 2,94 milionu počítačů Macintosh, tím bylo potvrzeno zvýšení prodejnosti o 33% oproti minulému roku. Velice dobře se vedlo prodejnosti iPhonu, těch bylo prodáno 8,75 milionu, naopak nepříliš úspěšný byl iPad, kde bylo dokonce zaznamenáno snížení prodejnosti o jedno procento. Celkem se tak prodalo za tento rok 10,89 milionu přehrávačů.

Do budoucna odhaduje Apple výnosy stejné, nebo o něco málo vyšší než jsou teď.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Apple zaznamenal rekordní zisky byla publikován 29. dubna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!