Zuří konkurenční boj mezi Adobe a Apple?

Tagy:  Adobe, iphone, apple, telefon, peníze, vývoj

Adobe oficiálně přiznal, že se už o iPhone nebude nikterak starat a věci přenechá společnosti Apple. Celý projekt má problém v tom, že Adobe považuje některé kroky Applu za v podstatě zbytečné a vytrvale to všemožně vytýká.

Apple se totiž chtěl snad jistit před konkurenčním bojem, proto povolil pro vývojáře pouze užívání technologií C, C++ a Javascript.. Adobe má tak proti „jablíčku“ velice nevýhodnou pozici. Se svým Flash 10 zřejmě v této oblasti moc neprospěje, hlavně proto, že Apple zablokoval vkládání aplikací třetích stran, tedy alespoň ty, k jejich vývoji nebylo použito některé z uvedených technologií.

Apple se snaží prakticky všechny své aplikace distribuovat prostřednictvím internetového serveru App Store. Navíc je pro Adobe „trnem v oku“ i Steve Jobs, který pro jeden server v rozhovoru uvedl, že považuje Flash za překonanou a silně chybovou technologii. Navíc Apple určitě nebude chtít firmě Adobe pomoci, právě kvůli zmiňovaným finančním poměrům.

Zdroj: Theregister.co.uk

Novinka Zuří konkurenční boj mezi Adobe a Apple? byla publikován 27. dubna 2010 v 04.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!