Připravuje se VirtualBox 3.2.0, zatím je ke stažení v beta verzi

Tagy:  virtualbox, virtualizace, programy pro virtualizaci, oracle, sun, procesy

Oracle, který vyvíjí oblíbený virtualizační program VirtualBox uvedl ke stažení beta verzi připravené finální verze 3.2.0. Pro upřesnění je nutné dodat, že se s novou verzí programu maličko změnil i jeho název. Nyní jde o Oracle VM VirtualBox, což upozorňuje na nového vlastníka vývojáře Sun, který byl Oraclem koupen.

Jednou z největších novinek je možnost upravovat, tedy přidávat nebo odebírat procesory přímo za běhu programu. Tyto funkce bohužel nefungují pro uživatele operačního systému Windows Server 2008, kde jdou procesory pouze přidávat. Naopak v operačním systému Linux jsou dostupné obě funkce, rovněž tak ve starších Windows. Kromě procesorů lze libovolně upravovat množství paměti pro jeden běžící proces.

Nová je volba pro využívání více monitorů, kterou lze ještě definovat v uživatelském rozhrání VirtualBoxu. Spíše kosmetickým doplňkem je posléze při využívání RDP protokolu provádět akceleraci videa.

Jak bylo zmíněno na začátku, tato verze je pouze beta, kdy přijde finální zatím není známo.

Zdroj: Forums.virtal­box.org

Novinka Připravuje se VirtualBox 3.2.0, zatím je ke stažení v beta verzi byla publikován 28. dubna 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!