Arabština a azbuka se dostaly do nejvyšších domén

Tagy:  doména, domény, internet, adresa, web, www, latinka

Doposud platilo jasné pravidlo, že v internetových doménách může být používána pouze latinka. Na kontrolování tohoto pravidla dohlíží Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, zkráceně Icann. Icann má na starosti správu a přidělování domén po celém světě.

To, že domény s azbukou nebo arabštinou mohly být zavedeny až teď způsobily technické problémy a celkový vývoj domén. Celkem jde o čtyři nové doménové zkratky, rf (v azbuce) pro Rusko, dále byly přiděleny domény pro Egypt, Saudskou Arábii a Spojené Arabské Emiráty. Počet domén jiných než psaných latinkou ale může narůst, právě je v čekacím řízení devět návrhů pro země z východu, tedy pro arabské a jiho-asijské státy.

Debaty o zavedení nových domén se datují již k půlce loňského roku, teprve teď ale byly oficiálně schváleny a uvedeny do provozu. Sice bylo možné používat v druhé úrovni domény jiné, než standardní ASCII znaky, nejvyšší doména ale musela být vždy psána latinkou.

O nově schválené domény je zájem, takže můžeme jen čekat, kdy se začnou používat naplno.

Zdroj: Icann.org

Novinka Arabština a azbuka se dostaly do nejvyšších domén byla publikován 28. dubna 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!