Policie využívá informace od operátorů čím dál častěji

Nedávno unikla z Evropské komise zpráva, která věnuje počtu a využití informací, které žádají policisté při odhalování pachatelů a trestných činů od operátorů mobilních sítí nebo poskytovatelů internetu.

Statistiky jsou sice vedeny jen pro rok 2008 (nové čísla jsou už utajeny) i tak je ale počet žádostí velice vysoký. Celkově došlo k 13 156 případům, kdy si orgány činné v trestním řízení potřebovaly zjistit o podezřelé osobě nebo činnosti více informací. Policii však někdy stačí jen výpis volání, i z toho se dá zjistit mnoho informací o podezřelém. Doplňkové údaje jako jsou délky hovorů, nebo internetová komunikace přes mobilní telefon už tak důležité nejsou.

Česká republika tak obsadila v počtu žádostí první místo, za námi skončili například Francouzi nebo Britové. Ne vždy ale musí jít o odhalování trestných činů, policie si často vyžádá od operátorů informace i při hledání ztracených lidí, kdy správná lokalizace mobilního telefonu může zraněnému nebo dezorientovanému člověku zachránit život.

Zdroj: Dooooooom.blog­spot.com

Novinka Policie využívá informace od operátorů čím dál častěji byla publikován 28. dubna 2010 v 22.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!