Verbatim představil disky s velkým důrazem na spotřebu energie

Tagy:  verbatim, disk, cebit, veletrh, usb, energie, úspory, ekologie

Známý výrobce disků a jiných médií Verbatim uvedl na trh novou sérii externích pevných disků. Hlavním motem této novinky má být co největší nenáročnost na energii, čemuž pomáhá speciální software instalovaný do všech disků.

Novinkou na trhu jsou disky vycházející z řady Store n Go , které byly oproti minulým verzím o něco odlehčeny a zmenšeny, takže jejich přenášení už nečiní vůbec žádný problém.

Ale nyní už ke konkrétní funkci, která má vliv na spotřebu energie. Jde o software GREEN BUTTON, který chrání a šetří disk tím, že sám odhadne dobu potřebnou pro uvedení disku do režimu „spánku“ a převod do režimu provede. Pokud tedy na disku dlouho nepracujete, software automaticky přepne celý disk do úsporného režimu.

Rozměry: 81 mm x 117 mm x 16 mm, váha pouze 135 gramů. Disk je 2,5", běží se souborovým systémem FAT,32, což zároveň zajišťuje velice dobrou podporu pro operační systém Mac. Ceny disků jsou odvislé od kapacity, „nejmenší“ 250 GB kapacita je v obchodech k mání za 1 730 Kč, nejvyšší kapacita v prodeji – 2 649 Kč a 640 GB. Přislíben je i 1 TB ale ten je stále ještě ve vývoji.

Zdroj: Verbatim-europe.co.uk

Novinka Verbatim představil disky s velkým důrazem na spotřebu energie byla publikován 28. dubna 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Převody jednotek
  10. VirtualBox - základy virtualizace

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!