Ubuntu 10.04 je konečně ve finální verzi ke stažení

Společnost Canonical, která vyvíjí velice populární operační systém Ubuntu konečně uvolnila ke stažení finální verzi 10.04. Informovali jsme vás už od RC verzi, konečná finální verze je ale úplně dotažená a neměla by už vykazovat žádné problémy.

A na co chce nové Ubuntu nalákat nové uživatele a samozřejmě čím chce potěšit ty starší? Je to především o dost rychlejší bootování, což potěší nejvíce asi majitele notebooků. Také se dočkal velice výrazných změn program Ubuntu Software Centre 2.0, který se stará o nainstalovaný software a prostřednictvím něho lze přidávat nebo odinstalovávat programy.

V případě, že často využíváte Facebook nebo nějakou jinou sociální síť Ubuntu Vás také potěší. Je v něm totiž přidána podpora přímo pro sociální sítě.

Nové Ubuntu pracuje s jádrem 2.6.32, k operačnímu systému je přidán navíc kancelářský balík OpenOffice.org a prohlížeč Firefox v nejnovější verzi. Pohybovat se budete v mírně upraveném prostřední Gnome 2.30, nebo, pokud si to vyberete v KDE SC 4.4.

Zdroj: Ubuntu.com

Novinka Ubuntu 10.04 je konečně ve finální verzi ke stažení byla publikován 30. dubna 2010 v 19.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Smajlíci
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!