Mozilla plánuje nový protokol, který má ulehřit přihlašování na stránkách

Tagy:  mozilla, firefox, prohlížeč, http, protokol, internetové protokoly, přenos dat

Určitě mnoho z vás využívá funkci automatického doplňování formulářů. Znamená to, že třeba při přihlašování na některou z webových stránek stačí zadat první písmeno přihlašovacího jména a prohlížeč sám automaticky doplní jméno i heslo. S vylepšením této funkce chce přijít vývojář internetového prohlížeče Firefox, Mozilla.

Problémem dosavadního stavu je, že pokud si zadáte hesla do prohlížeče a na stránce nastane nějaká významná změna nemusí prohlížeč heslo a jméno vůbec najít. Stačí třeba jen drobná změna v URL adrese. Nový protokol od Mozilly má všechny tyto činnosti automatizovat a pomáhá uživateli, aby se v nich lépe vyznal. Protokol má být založen na dosavadním osvědčeném HTTP, využívá informace posílané v jeho hlavičkách, ale i informace dodatečné, posílané ve zvláštních dokumentech.

Na webu Mozilly je možné si stáhnout prozatímní experimentální verzi jako rozšíření pro prohlížeč Firefox, některé důležité funkce však chybí, takže je asi lepší počkat si na finální verzi.

Zdroj: Wiki.Mozilla.org.

Novinka Mozilla plánuje nový protokol, který má ulehřit přihlašování na stránkách byla publikován 1. května 2010 v 05.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!