Nanotechnologie - LCD panely budou lépe čitelné na světle

Tagy:  lcd, displej, obraz, kontrast, slunce, čitelnost, notebook, mobil, auto

Můžeme jmenovat třeba standard pro MP3, ale i mnoho jiných technických objevů. Za takové věci můžeme děkovat Fraunhoferovu institutu. Ten také nyní přišel s technologií, která by mohla obrovskou měrou ulehčit život uživatelům notebooků, ale i jiných přístrojů s displeji.

Celé tajemství je v materiálu, který můžeme přirovnat k plastické hmotě. Je totiž velice matný, zároveň ale průhledný, takže ho lze jednoduše při výrobě používat na displeje, jak mobilních telefonů, tak i zmiňovaných notebooků. Využito je nanotechnologií, navíc je materiál velice odolný proti poškrábání, prachu a nečistotám, takže vydrží i hrubší zacházení.

Sami vědci chtějí první pokusy s novým materiálem provádět na dotykových displejích automobilů, tedy především rádia a klimatizace. Právě v autě je odolnost proti slunečnímu svitu u přístrojů velice důležitá.

Samozřejmě se ale využití najde i jinde, pro mobilní telefony jde o snadné a podle vývojářů relativně levné řešení, jak zvýšit přehlednost.

Zdroj: Fraunhofer.de

Novinka Nanotechnologie - LCD panely budou lépe čitelné na světle byla publikován 4. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. MediaMonkey - malý, ale šikovný

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!