Nanotechnologie - LCD panely budou lépe čitelné na světle

Tagy:  lcd, displej, obraz, kontrast, slunce, čitelnost, notebook, mobil, auto

Můžeme jmenovat třeba standard pro MP3, ale i mnoho jiných technických objevů. Za takové věci můžeme děkovat Fraunhoferovu institutu. Ten také nyní přišel s technologií, která by mohla obrovskou měrou ulehčit život uživatelům notebooků, ale i jiných přístrojů s displeji.

Celé tajemství je v materiálu, který můžeme přirovnat k plastické hmotě. Je totiž velice matný, zároveň ale průhledný, takže ho lze jednoduše při výrobě používat na displeje, jak mobilních telefonů, tak i zmiňovaných notebooků. Využito je nanotechnologií, navíc je materiál velice odolný proti poškrábání, prachu a nečistotám, takže vydrží i hrubší zacházení.

Sami vědci chtějí první pokusy s novým materiálem provádět na dotykových displejích automobilů, tedy především rádia a klimatizace. Právě v autě je odolnost proti slunečnímu svitu u přístrojů velice důležitá.

Samozřejmě se ale využití najde i jinde, pro mobilní telefony jde o snadné a podle vývojářů relativně levné řešení, jak zvýšit přehlednost.

Zdroj: Fraunhofer.de

Novinka Nanotechnologie - LCD panely budou lépe čitelné na světle byla publikován 4. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!