Internet Explorer je v krizi, klesá mu podíl

Tagy:  internet, prohlížeč, prohlížeče, firefox, internet explorer, mozilla, google, chrome, operační systém, systém, windows, vista, xp, linux

Internetový prohlížeč Internet Explorer na tom z hlediska tržního zastoupení vůbec není dobře, dalo by se i říct, že na něj přišla silná krize. Poprvé od doby, co jsou údaje o používání internetových prohlížečů shromažďovány a pořizovány se dostal Internet Explorer, co se zastoupení týče pod 60%.

I když pokles pod 60% není velký, znamená stejně pro IE velký problém. Organizace Net Applications, která se o průzkumy stará uveřejnila i procentuální čísla jiných prohlížečů. Z konkurenčních prohlížečů si nejlépe vede Firefox, který zaznamenal podíl 24,59%. Internet Explorer má 59,95%. Právě tyto dva jmenované prohlížeče mezi sebou mohou svádět boj, na třetím místě je s velkým odstupem Google Chrome, 6.73% je i přesto relativně dobrý výsledek.

Průzkum se však netýkal jen internetových prohlížečů, ale zaměřil se i na operační systémy. Zde naopak Windows drtivě vede, při sečtení všech verzí Windows nám vyjde výsledný podíl necelých 91%. Podíly jednotlivého zastoupení systémů jsou ale velice pohyblivé, celý podíl Windows je tak třeba nižší v USA, naopak vysoký je v Evropě.

Zdroj: Netapplication­s.com

Novinka Internet Explorer je v krizi, klesá mu podíl byla publikován 4. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!