Internet Explorer je v krizi, klesá mu podíl

Tagy:  internet, prohlížeč, prohlížeče, firefox, internet explorer, mozilla, google, chrome, operační systém, systém, windows, vista, xp, linux

Internetový prohlížeč Internet Explorer na tom z hlediska tržního zastoupení vůbec není dobře, dalo by se i říct, že na něj přišla silná krize. Poprvé od doby, co jsou údaje o používání internetových prohlížečů shromažďovány a pořizovány se dostal Internet Explorer, co se zastoupení týče pod 60%.

I když pokles pod 60% není velký, znamená stejně pro IE velký problém. Organizace Net Applications, která se o průzkumy stará uveřejnila i procentuální čísla jiných prohlížečů. Z konkurenčních prohlížečů si nejlépe vede Firefox, který zaznamenal podíl 24,59%. Internet Explorer má 59,95%. Právě tyto dva jmenované prohlížeče mezi sebou mohou svádět boj, na třetím místě je s velkým odstupem Google Chrome, 6.73% je i přesto relativně dobrý výsledek.

Průzkum se však netýkal jen internetových prohlížečů, ale zaměřil se i na operační systémy. Zde naopak Windows drtivě vede, při sečtení všech verzí Windows nám vyjde výsledný podíl necelých 91%. Podíly jednotlivého zastoupení systémů jsou ale velice pohyblivé, celý podíl Windows je tak třeba nižší v USA, naopak vysoký je v Evropě.

Zdroj: Netapplication­s.com

Novinka Internet Explorer je v krizi, klesá mu podíl byla publikován 4. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. MediaMonkey - malý, ale šikovný

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!