Kandidátce na viceprezidenta v USA hacknul email, zřejmě půjde do vězení

Když mladý američan David Kernell hacknul emailovou schránku kandidátce na viceprezidenta Sarah Palin, zřejmě netušil, jak velké problémy z celé věci může mít a jak velký trest mu hrozí.

Kernellovi navíc přitížilo, že jeho otec Michael Kernell je člen sněmovny reprezentantů za stát Tennessee. Mladý Kernell totiž z emailovou schránky zveřejnil veškeré informace, na internet také vložil přístupové heslo k mailu kandidátky, takže několik hodin mohl na její schránku zavítat prakticky kdokoliv. Obžaloba považuje takový čin za pokus o ovlivnění výsledků prezidentských vo­leb.

Mladíkovi, kterému bylo teprve 22 let ale hrozí velice vážný trest, obžalován byl ze dvou trestných činů, spácháním prvního z nich, maření spravedlnosti může být odsouzen až na 21 let, za druhý čin, vniknutí do cizího počítače mu hrozí jeden rok. Navíc je zde i možnost pokuty, jde o částku 100 a 250 tisíc dolarů.

Kernellova obhajoba neustále tvrdí, že šlo pouze o hloupý žert.

Zdroj: Yppo.com

Novinka Kandidátce na viceprezidenta v USA hacknul email, zřejmě půjde do vězení byla publikován 4. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!