Google chystá online prodejnu knih, chce konkurovat Amazonu

Tagy:  kniha, eknihy, internetové knihy, knížka, google, amazon.com, amazon, prodej, online eshop

Google se chce pustit do boje s gigantem Amazon.com. Amazon, který je největším internetovým obchodem s knihami tak možná může být ohrožen ve svém výsadním postavení, protože plány Googlu jsou celkem smělé.

Celý projekt by měl být spuštěn v červnu nebo červenci tohoto roku, Google ale bude nabízet e-knihy, tedy ne přímo tištěné publikace jako jiní. Celý obchod s knihami bude velice úzce spojen s vyhledávacím systémem, zákazníci, kteří mají účet u Googlu si při prohlížení mohou vybrat některou z knížek, tu si poté objednají a stáhnou.

Velká výhoda e-knížek od Googlu je v tom, že je budou moci přečíst všechny přístroje, které mají internetový prohlížeč. Některé e-knihy jdou číst třeba jen na kapesních počítačích.

O cenách a konkrétní nabídce knížek se zatím debatuje, Google má ale v plánu začlenit do systému i různé jiné vydavatele, kteří budou mít možnost e-knihy nabízet taky a o zisk se bude Google s provozovate­lem dělit.

Zdroj: Americanbankin­gnews.com

Novinka Google chystá online prodejnu knih, chce konkurovat Amazonu byla publikován 7. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!