Google chystá online prodejnu knih, chce konkurovat Amazonu

Tagy:  kniha, eknihy, internetové knihy, knížka, google, amazon.com, amazon, prodej, online eshop

Google se chce pustit do boje s gigantem Amazon.com. Amazon, který je největším internetovým obchodem s knihami tak možná může být ohrožen ve svém výsadním postavení, protože plány Googlu jsou celkem smělé.

Celý projekt by měl být spuštěn v červnu nebo červenci tohoto roku, Google ale bude nabízet e-knihy, tedy ne přímo tištěné publikace jako jiní. Celý obchod s knihami bude velice úzce spojen s vyhledávacím systémem, zákazníci, kteří mají účet u Googlu si při prohlížení mohou vybrat některou z knížek, tu si poté objednají a stáhnou.

Velká výhoda e-knížek od Googlu je v tom, že je budou moci přečíst všechny přístroje, které mají internetový prohlížeč. Některé e-knihy jdou číst třeba jen na kapesních počítačích.

O cenách a konkrétní nabídce knížek se zatím debatuje, Google má ale v plánu začlenit do systému i různé jiné vydavatele, kteří budou mít možnost e-knihy nabízet taky a o zisk se bude Google s provozovate­lem dělit.

Zdroj: Americanbankin­gnews.com

Novinka Google chystá online prodejnu knih, chce konkurovat Amazonu byla publikován 7. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!