Dočkáme se 3 TB pevného disku?

Tagy:  disk, pevný disk, seagate, western digital, kapacita, disky, TB

Doba plyne extrémně rychle, výrobci se předhánějí v tom, aby představili co nejmenší média, která mají ale obrovskou kapacitu a vysokou rychlost čtení. Vysokou laťku chce nastavit Seagate, známý výrobce pevných disků, který plánuje ještě v průběhu tohoto roku uvést na trh pevný disk s kapacitou 3 TB.

V obchodech sice už nějakou dobu je disk s kapacitou 2 TB, o 3 TB kapacitu se však zatím nikdo nepokusil. Disk od Seagate by měl mít standardní rozměr 3,5" a pravděpodobně bude pracovat v rozmezí 7 200 – 10 000 otáček za minutu.

Seagate ale není jedinou firmou, která chce představit disk s takovou kapacitou. Nejvýznamnější konkurent bude v tomto případě zřejmě Western Digital, který má na svědomí již zmiňovaný disk s největší kapacitou na světě.

O 3 TB discích se mluví již od konce loňského roku. Velkým otazníkem pro všechny je jednak cena takového hardwaru, která určitě nebude nízká, druhou nezodpovězenou otázkou je přenosová rychlost dat, která v případě takové kapacity může být značně diskutabilní.

Zdroj: The Registrer.co.uk

Novinka Dočkáme se 3 TB pevného disku? byla publikován 7. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!