Dočkáme se 3 TB pevného disku?

Tagy:  disk, pevný disk, seagate, western digital, kapacita, disky, TB

Doba plyne extrémně rychle, výrobci se předhánějí v tom, aby představili co nejmenší média, která mají ale obrovskou kapacitu a vysokou rychlost čtení. Vysokou laťku chce nastavit Seagate, známý výrobce pevných disků, který plánuje ještě v průběhu tohoto roku uvést na trh pevný disk s kapacitou 3 TB.

V obchodech sice už nějakou dobu je disk s kapacitou 2 TB, o 3 TB kapacitu se však zatím nikdo nepokusil. Disk od Seagate by měl mít standardní rozměr 3,5" a pravděpodobně bude pracovat v rozmezí 7 200 – 10 000 otáček za minutu.

Seagate ale není jedinou firmou, která chce představit disk s takovou kapacitou. Nejvýznamnější konkurent bude v tomto případě zřejmě Western Digital, který má na svědomí již zmiňovaný disk s největší kapacitou na světě.

O 3 TB discích se mluví již od konce loňského roku. Velkým otazníkem pro všechny je jednak cena takového hardwaru, která určitě nebude nízká, druhou nezodpovězenou otázkou je přenosová rychlost dat, která v případě takové kapacity může být značně diskutabilní.

Zdroj: The Registrer.co.uk

Novinka Dočkáme se 3 TB pevného disku? byla publikován 7. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!