Za "bombový" vtip na Twitteru zaplatí vysokou pokutu

Tagy:  letiště, terorismus, letadlo, bomba, twitter, tweet, sociální síť

Na sociálních sítích se všeobecně nevyplácí příliš žertovat, pokud si však děláte legraci z terorismu, budete mít velký problém. O tom se přesvědčil šestadvacetiletý Brit, který na Twitter umístil velice nevhodný tweet.

Paul Chambers se totiž v lednu chystal odcestovat na obchodní cestu z Británie. Pro svoji přepravu si vybral letadlo, konkrétně spoj, který odlétá z letiště Robin Hood, které se nachází poblíž města Doncaster. V celé Británii v té době zuřilo velice špatné počasí, mnoho letů z jiných letišť bylo kvůli silnému sněžení a větru zrušeno. Chambers si na svém profilu politoval, že jestli mu letiště zruší let, vyhodí ho do vzduchu.

Za několik dnů od uveřejnění zprávy, kdy se blížilo datum odletu si ji přečetl jeden ze zaměstnanců letiště a okamžitě zalarmoval policii a hasiče. Ti prohledali letiště, ale žádnou bombu nenašli.

Chambers tak putoval k soudu, který mu vyměřil pokutu 1000 liber, což je zhruba 29000 korun, navíc bude muset zaplatit soudní výlohy. Marně se vymlouval na to, že šlo jen o špatný žert. Podle svého právníka se Chambers pravděpodobně odvolá.

Zdroj: Spiked-online.com

Novinka Za "bombový" vtip na Twitteru zaplatí vysokou pokutu byla publikován 13. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!