Nový Pidgin 2.7 opravuj problémy se stabilitou

Tagy:  MSN, icq, pidgin, komunikace, protokol, linux, verze, stabilita

Konečně jsme se dočkali nové verze „alternativního“ komunikačního programu Pidgin, který jakožto obdobu ICQ nebo QIPu znají hlavně uživatelé Linuxových operačních systémů. Musíte se však připravit na jednu výraznou změnu ve fungování tohoto programu, nyní je totiž nutné pro něj instalovat knihovny GTK+ 2.10 a GLib 2.12, bez kterých se neobejde.

Pidgin si ale přeci jen něco z ICQ v nové verzi vzal. Podporuje totiž nyní X-Statusy, což je první novinka, druhou je pak posílání zpráv, které mají formát HTML. Jisté změny jsou i ve spolupráci s programem MSN, Pidgin přestal podporovat devátou verzi, naopak začal zobrazovat náhledy na obrázcích, které by měly jít nyní z MSN do Pidginu posílat bezproblémově.

Samozřejmě se o něco zlepšila stabilita, opravena byla nepříjemná chyba, kdy měl Pidgin tendenci „padat“ při používání proxy serveru, kde ale nebyl nastavený konkrétní port. Druhou větší chybou, která také způsobovala časté pády byla práce s rozšířeními NSS a GnuTLS.

Kompletní seznam novinek ve verzi 2.7 je k dispozici na oficiálních stránkách programu

Zdroj: Developer.pid­gin.im

Novinka Nový Pidgin 2.7 opravuj problémy se stabilitou byla publikován 13. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Převody jednotek
  10. VirtualBox - základy virtualizace

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!