Facebook má podle Evropské unie špatnou ochranu svých uživatelů

Tagy:  facebook, sociální síť, bezpečnost, komunikace, data, osobní data, evropská unie

O Facebooku se v poslední době velice mluví, bohužel spíše v negativním slova smyslu. Médii se všemožně probírala kauza o pořádání alkoholových dýchánku ve Francii, nyní se dostal Facebook až před Evropskou komisi, která ho dosti tvrdě kritizuje za špatnou bezpečnost.

Facebookem se zaobírala pracovní skupina odborníků na ochranu osobních dat ze všech států EU, výsledky svého výzkumu poslala písemně vedení sociální sítě a také o nich informovala v tiskové zprávě. Zhoršení bezpečnosti vyplývá údajně ze změn nastavení uživatelských účtů, které proběhly v prosinci loňského roku, kdy bylo umožněno uživatelům nastavovat si svou úroveň soukromí, předdefinované je ale uveřejňování všech informací, což není Evropské komisi zrovna po chuti.

Navíc byl Facebook v dopise upozorněn i na to, že uživatelé sítě by měli mít lepší kontrolu nad daty, které poskytují cizím aplikacím, v případě Facebooku různým hrám, testům a podobně. Stanovisko vedení sítě k dopisu zatím není známé.

Zdroj: Eurasiareview.com

Novinka Facebook má podle Evropské unie špatnou ochranu svých uživatelů byla publikován 15. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!