HP ovládá český trh s počítači

Výrobce počítačů firma Hawlett-Packard je v současné době největším prodejcem notebooků i stolních počítačů v České republice. Tuto skutečnost zveřejnila analytická společnost IDC.

Jak bylo uvedeno v průzkumu Hawlett-Packard zaznamenal v prodejnosti velmi vysoké čísla. Bylo prodáno v druhém čtvrtletí tohoto roku 13 543 stolních počítačů a téměř 30 000 notebooků. Na trhu tak HP zabírá 21% a dostala se tak na první místo prodejců počítačů u nás. Největšími konkurenty HP v oblasti přenosných počítačů jsou známé společnosti Acer a Asus, v oblasti desktopů Dell a LYNX. Zajímavostí je, že v řeči čísel znamená prvenství HP skutečnost, že každý pátý uživatel má desktop, nebo notebook od této firmy.

logo HP

Trend zvyšování počtu počítačů nadále pokračuje, neboť díky snižování cen si počítač nebo notebook může dovolit takřka každý. Do budoucna jsou obchodní úspěchy HP, neboť v současnosti se snaží uvádět na trh stálé nové modely výpočetní techniky.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka HP ovládá český trh s počítači byla publikován 8. srpna 2008 v 19.42. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...