HP ovládá český trh s počítači

Výrobce počítačů firma Hawlett-Packard je v současné době největším prodejcem notebooků i stolních počítačů v České republice. Tuto skutečnost zveřejnila analytická společnost IDC.

Jak bylo uvedeno v průzkumu Hawlett-Packard zaznamenal v prodejnosti velmi vysoké čísla. Bylo prodáno v druhém čtvrtletí tohoto roku 13 543 stolních počítačů a téměř 30 000 notebooků. Na trhu tak HP zabírá 21% a dostala se tak na první místo prodejců počítačů u nás. Největšími konkurenty HP v oblasti přenosných počítačů jsou známé společnosti Acer a Asus, v oblasti desktopů Dell a LYNX. Zajímavostí je, že v řeči čísel znamená prvenství HP skutečnost, že každý pátý uživatel má desktop, nebo notebook od této firmy.

logo HP

Trend zvyšování počtu počítačů nadále pokračuje, neboť díky snižování cen si počítač nebo notebook může dovolit takřka každý. Do budoucna jsou obchodní úspěchy HP, neboť v současnosti se snaží uvádět na trh stálé nové modely výpočetní techniky.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka HP ovládá český trh s počítači byla publikován 8. srpna 2008 v 19.42. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!