Následuje Austrálie Čínu v cenzuře?

Austrálie chce zavést povinnou cenzuru internetového obsahu a všech webových stránek. Snaží se tím tak ochránit své občany, například proti pornografickým materiálům, popřípadě jinému neetickému obsahu.

Austrálie chce do celého internetového projektu investovat cca. 125,8 milionu dolarů. Uživatelé si budou moci vybrat ze dvou filtrů blokování stránek, půjde o „slabší“ a „silnější“ filtr. Navíc bylo schváleno, že bude na doporučení policie možné zablokovat i jakýkoliv „závadový“ obsah. Zde je ovšem problém v tom, co lze za „závadový“ obsah považovat.

Odoborníci se obávají zpomalování růstu internetu v Austrálii celkově.

Zdroj: The Inquirer

Novinka Následuje Austrálie Čínu v cenzuře? byla publikován 17. října 2008 v 06.14. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!